Укр | Рус
візит Голови Верховної Ради України А.В.Парубія до Литовської Республіки для участі у роботі 9-ї сесії Міжпарламентської асамблеї Сейму Литовської Республіки, Сейму і Сенату Республіки Польща та Верховної Ради України Участь Голови Верховної Ради України А.Парубія у відкритті 9-ї сесії Міжпарламентської асамблеї Сейму Литовської Республіки, Сейму і Сенату Республіки Польща та Верховної Ради України Лінійний прискорювач запрацював 453 жителям Луганщини призначено щеплення проти сказу Президент доручив регіональній владі підготувати плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки Військові комісаріати реформуються на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Полтавський суд переніс на 23 листопада розгляд трьох апеляцій на закриття справи проти мера Харкова Геннадія Кернеса і двох його охоронців, яких звинувачують у викраденні і тортурах активістів Євромайдану Кошти місцевих бюджетів мають працювати на покращення життя людей у громаді, а не зберігатися на депозитах - Президент Голова Верховної Ради України А.В.Парубій в рамках візиту до Литовської Республіки разом зі Спікером Сейму Литовської Республіки Вікторасом Пранцкєтісом, Маршалеком Сенату Республіки Польща Станіславом Карчевським зустрівся з членами Президії Міжпарламентської асамблеї Сейму Литовської Республіки, Сейму і Сенату Республіки Польща та Верховної Ради України Ви справжній символ нової України - Президент привітав з днем народження Ігоря Гордійчука Діалог на рівні дипломатів щодо місії ООН для Донбасу йде постійно, однак коли зустрінуться глави зовнішньополітичних відомств країн «нормандського формату», в Берліні поки не знають Децентралізація має стати незворотною - Президент У 2020 році місцеві вибори мають відбутись вже за умови покриття всієї території України об’єднаними громадами - Президент Розпочався візит Голови Верховної Ради України А.В.Парубія до Литовської Республіки для участі у роботі 9-ї сесії Міжпарламентської асамблеї Брифінг Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил
Загрузка...
На головну
12.09.2018

У Португалії навчальний рік тільки розпочинається

Тамара МОРОШАН.

Новий навчальний рік у Португалії розпочинається у середині вересня, тоді ж сідають за парти учні українських суботніх і недільних шкіл.

Свято першого дзвоника вже відбулося у культурно-освітньому центрі «Світлиця», що в місті Касень (округ Лісабон). Школі виповнилося десять років -- кожен з них учні та вчителі розпочинали в українському вбранні. Батьки дітей також не зраджують гарній традиції. Ось і цього разу різноманітні узори на сорочках та блузах, як візитні картки, нагадували про регіон, котрий представляли учасники урочистостей (на знімку). Заняття у «Світлиці» відвідують діти українців, які прибули в Португалію з Буковини, Прикарпаття, Поділля, Слобожанщини, Закарпаття, Таврії.

Традиційно найбільше уваги приділяють першокласникам, яких у цьому році  18. Квіти і подарунки «першачки» отримали не тільки від дирекції школи та культурно-освітнього центру «Світлиця». Представники волонтерської групи «Відкрите серце» подарували пазли, з елементів яких можна скласти карту України. Меценат Марія Старченко вручила дітям набори солодощів.

-- Хвилюючим цей день став не тільки для учнів, їхніх батьків, учителів, -- розповіла представниця групи волонтерів «Відкрите серце» Олена Бабич. -- Волонтери також хвилювалися. Дуже хотілося створити щиру атмосферу, яка б запам’яталася кожному надовго. Сподіваюся, нам це вдалося.

Навчання у «Світлиці» дає можливість дітям українців, які проживають у Португалії, вивчати рідну мову, історію країни, традиції свого народу. Випускники отримують атестат державного зразка про середню освіту, мають можливість складати тести ЗНО, за результатами якого можуть йти навчатися у місцеві та українські виші. Культурно-освітній центр успішно співпрацює з Міжнародною українською школою, саме завдяки такій співпраці випускникам видають атестати державного зразка.

-- Горджуся батьками, які тут, далеко від рідної землі, обирають для навчання своїх дітей українські школи, -- каже директор «Світлиці» Любов Піхо. -- Не тільки тому, що довіряють нашому колективу, кожному з учителів. Для хлопчиків і дівчаток це додаткові навантаження, бо ж вони здобувають освіту ще й у португальських школах. Зате їхні старання окупляться у майбутньому сторицею. Найважливіше -- вони виростають патріотами рідної землі, не забувають, чийого вони  роду.

Лісабон.

Фото Олени БАБИЧ.
 

Всі статті рубрики На головну