Футбол. Ліга чемпіонів. Груповий етап. Другий тур. 2 жовтня.

Група E. АЕК (Греція, Афіни) — «Бенфіка» (Португалія, Лісабон). 2:3. «Баварія» (Німеччина, Мюнхен) — «Аякс» (Нідерланди, Амстердам). 1:1. «Аякс», «Баварія» — по 4 очки, «Бенфіка» — 3, АЕК — 0.
Група G. «Рома» (Італія) — «Вікторія» (Чехія, Пльзень). 5:0. ЦСКА (РФ, Москва) — «Реал» (Іспанія, Мадрид). 1:0. ЦСКА — 4, «Рома», «Реал» — по 3, «Вікторія» — 1.
Група H. «Ювентус» (Італія, Турин) — «Янг Бойз» (Швейцарія, Берн). 3:0. «Манчестер Юнайтед» (Англія) — «Валенсія» (Іспанія). 0:0. «Ювентус» — 6, «Манчестер Юнайтед» — 4, «Валенсія» — 1, «Янг Бойз» — 0.
Група F. «Гоффенгайм» (Німеччина) — «Манчестер Сіті» (Англія). 1:2.

«Ліон» (Франція) — «Шахтар» (Україна, Донецьк). 2:2. Голи: Мораес, 45, 55, Дембеле, 70, Дюбуа, 72.

«Ліон»: Антоні Лопеш, Дюбуа, Марсело, Денайєр, Ферлан Менді, Тузар, Ндомбеле (Діоп, 87), Траоре (Депай, 63), Ауар, Фекір, Дембеле (Корне, 81). Тренер — Брюно Женезіо.
«Шахтар»: П’ятов, Матвієнко, Кривцов, Ракицький, Ісмаїлі, Майкон, Степаненко, Марлос, Патрік (Коваленко, 75), Тайсон, Мораес (Кайоде, 83). Тренер — Паулу Фонсека.

Рефері — Андріс Трейманіс (Латвія).

Ліон. «Парк Олімпік Ліонне». Без глядачів. 12 градусів.

Момент матчу. У центрі з м’ячем — Марлос.

Фото ФК «Шахтар».

Матч у Ліоні був розбитий на дуже різні за якістю і змістом відрізки. Звичайно, дуже псувала картину відсутність уболівальників на трибунах (самі винні). Мабуть, тому господарі заводилися понад годину. А до того часу «Шахтар» повністю контролював ситуацію і просто грав краще.
У першому таймі господарі взагалі нічого путнього не показали, мляво катали м’яча і просто відбивалися від атак опонента. А «Шахтар» досить небезпечно діяв у нападі, створив кілька гольових моментів і цілком логічно вийшов вперед перед самою перервою.
І після відпочинку «Ліон» збільшити темп не зміг. Навпаки, діяв пасивно, багато помилявся, втрачав м’яч і перебував під постійним тиском «Шахтаря». Гості забили другий м’яч, поставивши суперника в дуже скрутне становище.
Лише після того як намалювалася провальна ситуація, «Ліон» завівся і почав активно атакувати. Відтак, і результат не забарився. За кілька хвилин ліонці примудрилися забити двічі. Мабуть, тому, що протягом тривалого періоду «гірники» бачили безпорадний «Ліон», тому й розслабилися. А той так різко і несподівано вибухнув.
Після двох м’ячів, котрі забили французи, гра розкрилася, пішов обмін гольовими моментами. Кожна з команд могла вийти вперед, але трохи не щастило, бракувало точності.
До останніх секунд напруження не спадало, однак зустріч завершилася внічию. Дивний футбол показав «Ліон», але він має чотири очки після двох турів, що є добрим результатом. У «Шахтаря» два бали після пари нічиїх з однаковим рахунком.
Шкода, що все так закінчилося. Ми заслуговували на більше, ніж просто нічия. Після другого пропущеного гола команда добре зреагувала, створювала моменти.

***

— Ми зробили найскладніше — забили два м’ячі, — сказав Паулу Фонсека. — Після цього ми продовжували грати добре, домінували. Перший тайм був просто чудовим, але пізніше суперники притисли нас на правому фланзі оборони, й у нас більше не було можливості контролювати гру...