Як відбувається весілля на Поліссі, можна було побачити цими днями у Рокитнівському районі, де вперше відбувся обласний відкритий етнофест «Збериса, мой родоньку...». Його заснували для популяризації народних традицій та обрядів. Проводитимуть фестиваль раз на два роки і кожного разу для відтворення обиратимуть інший обряд.

Цьогоріч організатори вирішили показати поліські традиції створення сім’ї. У село Рокитне з’їхалися аматорські колективи з Сарненського, Зарічненського, Дубровицького, Костопільського, Володимирецького, Гощанського, Рокитнівського районів, міст Рівне та Вараш, а також гості з Польщі. Загалом на святі побувало майже три тисячі осіб.
А розпочалося все з весільної ходи — запросин. Як заведено, на груди гостям чіпляли яскраві букетики. Далі кожен район-учасник відтворював свою частинку весільного обряду. На сцені презентували випікання та вбирання короваю, виряджання молодого та молодої, розплітання коси, викуп нареченої та спомагання приданого. Усе це супроводжувалось співами, примовками, танцями та музикою.
Присутнім сподобалися майстер-класи з побутових поліських танців: «краков’як», «полька», «нареченька», «печене порося», «яблучко», «шир» та «козачок». А пригощали весільних гостей стравами традиційної місцевої кухні — кулешиком з кишкою, гарбузовою кашею, млинцями з печі та короваєм.
Під час фестивалю діяли виставки весільних фото, вбрання, рушників та короваїв — від минулого до сучасності. На верстатах у місцевих майстринь можна було спробувати ткати доріжки та рушники. Охочих також вчили виробляти з прісного тіста прикраси для весільного хліба.

Рівне.

Фото прес-служби Рівненської ОДА.