У Львові, у Будинку вчених, відбулася урочиста церемонія вручення Премії міста літератури ЮНЕСКО. Вона створена Львівською міською радою.
З-поміж 70 авторів журі відзначило вісімку найкращих, котрі отримали дипломи про участь. Головним лауреатом премії обрали Петра Яценка за роман «Нечуй. Немов. Небач». Автора нагороджено статуеткою та сертифікатом на 150 тис. грн. Також журі відзначило кращих перекладачів. Ними стали Ярослава Стріха (за переклад роману Кейт Аткінсон «Руїни бога») та Ольга Любарська (за переклад роману Сильвії Платт «Під скляним ковпаком»). Їм вручили грошові сертифікати по 25 тис. грн для кожної авторки.
Премія міста літератури ЮНЕСКО — це щорічна всеукраїнська літературна премія, яка присуджується автору або перекладачеві за оригінальний або перекладний художній твір, що вперше опублікований українською мовою.
Премія заснована для надання суспільного резонансу творам сучасної літератури, які артикулюють цінності людяності і будують мости порозуміння, підтримують свободу слова та самовираження, сприяють міжкультурній комунікації та вихованню толерантності.
«Люди, які тут сьогодні зібралися, мають особливу Божу ласку. Ви вмієте думати, ви вмієте читати і ви вмієте писати так, що захоплюєте тисячі інших. Завдання міста — робити більше для популяризації книжки, щоби ми вертали собі славу країни, де люди люблять читати і просто обожнюють читання», — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Вл. інф.