Голова Верховної Ради України Андрій Парубій провів зустріч із делегацією Парламенту Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії на чолі з Головою Парламентської групи дружби з Україною Джоном Віттінгдейлом. Члени делегації планують відвідати передову у Приазов’ї.

Андрій Парубій, Джон Віттінгдейл, Майкл Феллон.

Андрія НЕСТЕРЕНКА.

Більше фото тут — www.golos.com.ua

Учасники зустрічі обговорили шляхи покращення взаємодії між Україною і Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії на міжпарламентському рівні та обговорили ситуацію, що склалася в акваторії Азовського і Чорного морів, питання щодо спрощення візового режиму.
Глава парламенту подякував членам делегації за значну підтримку України у складний для неї час і назвав групу дружби під керівництвом Дж. Віттінгдейла «потужним осередком, який об’єднує депутатів у парламенті в підтримці України».
А. Парубій зазначив, що за останній рік безпекова ситуація в Україні погіршилась: «Атака російської армії на українські кораблі — це акт відкритої, неприхованої агресії, який виявив бажання Путіна показати, що Азовське море — це його внутрішнє море».
За його словами, для України нині є важливе завдання — «це повернення українських моряків додому, до своїх родин, і повернення українських кораблів». «Для нас дуже важливе посилення санкцій проти Росії з вимогою звільнити українських моряків», — сказав він і подякував за прийняте рішення уряду Британії підтримати Україну з метою зміцнення її оборонної спроможності та розширення програми «Орбітал» з підготовки морських піхотинців і сил спеціального призначення. Також, зазначив А. Парубій, дуже важливе символічне значення матиме захід британського корабля в українські порти. «Це показує солідарність вільного світу з Україною у нашій боротьбі за незалежність», — сказав він і додав, що Путін розуміє лише мову сили, на жаль.
Голова Верховної Ради висловив сподівання, що поїздка британських парламентаріїв на передову додасть ще більше аргументів, аби переконати парламент Британії у підтримці України і необхідності посилення санкцій проти агресора — Російської Федерації.
Глава парламенту назвав однією з найбільших проблем берегову лінію Приазов’я. «Найбільш імовірна ланка для відкритої агресії з боку Росії — це берегова лінія Азовського моря», — сказав він і нагадав, що воєнний стан було введено для приведення у бойову готовність Збройних Сил України. Також, за його словами, важливим було ухвалення закону про прилеглу зону, який створює більш ефективну оборону, чітко визначає берегову лінію і регламентує особливості використання збройних сил.
А. Парубій зазначив, що перекриття Росією Азовського моря має на меті нейтралізувати українські морські порти. У цьому контексті він повідомив, що німецькі депутати запропонували проведення торговельних суден разом із воєнними кораблями через Азовське море у Маріуполь для демонстрації, що це нейтральні води.
Своєю чергою Джон Віттінгдейл і Майкл Феллон подякували за запрошення і зустріч та висловили зацікавленість у відвіданні Маріуполя та Бердянська. Майкл Феллон підкреслив, що Велика Британія підтримує санкції проти Російської Федерації і виступає проти мілітарної політики Росії. «Маріуполь має залишитися активно працюючим портом. Мають бути регулярні рейси», — сказав він і уточнив, що військова присутність у Чорному морі, заходи у порти Одеси необхідні для того, щоб Росія відчувала, що Азовське — це море, а не внутрішнє озеро.
Учасники зустрічі обговорили також можливі шляхи допомоги Україні, зокрема, постачання необхідного обладнання, розвиток інфраструктури прилеглого до Азовського моря регіону тощо.
А. Парубій наголосив на важливості підтримки з боку Великої Британії, зокрема, і у створенні об’єктів інфраструктури та постачання технологічного обладнання, захисних приладів. «Переконані, що Британія була і буде найбільшим стабілізуючим фактором у Причорноморському регіоні», — підкреслив він.
Глава парламенту, зачіпаючи питання щодо спрощення візового режиму, зазначив, що «це один із бар’єрів, який заважає комунікувати у тій мірі, аби реалізувати наш потенціал співробітництва».
А. Парубій відзначив також активну роботу народних депутатів України Олексія Рябчина та Світлани Заліщук, які ефективно налагоджують контакти з британськими парламентаріями для поліпшення співпраці між Україною і Великою Британією.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.