Голова Верховної Ради Андрій Парубій у підсумковому інтерв’ю телеканалу «РАДА» нагадав, що минулого року Україна відзначила століття української державності, та підкреслив, що цей рік у великій перспективі був ще одним кроком у побудові могутньої європейської держави. «Сто років тому була проголошена українська державність, і перед Україною були ті самі виклики, зовнішня агресія і був той самий ворог, що й сьогодні, — зазначив він. — Той самий російський імперіалізм, який не уявляє себе без України». На превеликий жаль, додав голова парламенту, сто років тому державу програли, що стало і його особистою родинною трагедією.

Андрій Парубій також зауважив, що це був і урок для нинішнього покоління: «Сто років тому не було достатньо боєздатної армії, яка б могла протистояти окупанту, політичну еліту і значну частину українського суспільства роз’їдав популізм лівого ґатунку». За його словами, сто років тому не втримали й дипломатичний фронт, не мали достатньої єдності політичної еліти для того, щоб втримати країну. «Наслідком того був і Голодомор, і репресії, і значна кількість великих втрат для нашої української держави, тому в 2018 році були великі виклики і відчувалась відповідальність, щоб не повторилося всіх тих дій, які призвели до поразки сто років тому», — сказав він.
Голова парламенту підкреслив, що «ми втримали державність, незважаючи на те, що агресивні атаки Росії стали ще більшими, зокрема, захоплено українських моряків у Керченській протоці, продовжили санкційну політику проти Росії і на дипломатичному фронті були успішними та змогли об’єднати весь вільний світ». «Ми будуємо українську армію, яка стає все більш потужною, творимо і укріплюємо національну ідентичність, що є і питанням безпеки. Цей рік для України у великій перспективі був ще одним кроком у побудові могутньої європейської держави», — наголосив  А. Парубій.
Підбиваючи підсумки законодавчої роботи у 2018 році, Голова Верховної Ради назвав її надзвичайно складною і водночас дуже продуктивною. «Ми приймали законодавчі акти найвищої ваги», — наголосив він та підкреслив, що у різних сферах проводились реформи і втілювались рішення. Серед наймасштабніших він назвав Закон «Про національну безпеку». «Це ключовий закон для реформи української армії і сектору безпеки за стандартами НАТО, — сказав він. — Цей масштабний закон матиме продовження в інших профільних законах, зокрема, про розвідку, про парламентський комітет, про службу безпеки, але вже, власне, він став ключовим і фундаментальним».
Серед важливих і актуальних А. Парубій також назвав закони про протимінну діяльність та про прилеглу зону. Ці документи дозволяють розміновувати окуповані території, повертати їх до мирного життя, залучати інвестиції та іноземних спеціалістів для розмінування, збільшити оборону не тільки по роздільній лінії оборони, а й морській зоні. «Символічним був закон про військове привітання «Слава Україні! Героям слава!», — сказав він і додав, що це зміцнює український дух української армії.
В інших сферах, за словами голови парламенту, також відбулись важливі зміни, зокрема, зміни до Конституції, в яких визначається шлях України до ЄС і НАТО як ключовий напрям зовнішньої політики. «Зміни до Конституції цей стратегічний напрям зроблять практично незмінним», — зазначив А. Парубій.
Серед надзвичайно знакових для країни Голова Верховної Ради також назвав закон про створення Антикорупційного суду, закони щодо продовження декомунізації, закон про українську державну мову, а також закон про визнання бійців УПА, Поліської Січі, бійців повстанського руху учасниками бойових дій, фактично прирівнюючи їх до бійців, що нині стоять на передовій. «Хоч тих ветеранів небагато, але це важливо для тих, кого немає з нами. Вони з небес дивляться і відчувають, що це українська держава, і що їхня жертва і боротьба були не марні, бо на їхній боротьбі, на їхній легенді народилося нове покоління, яке творить державу і захищає від того ж ворога», — наголосив він.
Окремо голова парламенту відзначив міжнародну діяльність, зокрема ухвалення закону про дипломатичну службу. «Ми були дуже успішними на дипломатичному фронті, у міжнародній діяльності. Парламентські делегації творять чудеса в ПАРЄ, — сказав він та нагадав про важливу цьогорічну подію — створення нової Міжпарламентської асамблеї України, Грузії і Молдови — країн, які мають окупаційні російські війська на своїй території. «Це дуже сильна подія, яка показує всьому вільному світу, що Росія є глобальним злом, що Путін — це агресія, яка може з’явитися і у будь-якій іншій країні».
У рамках роботи МПА Україна — Польща — Литва А. Парубій зазначив, що імплементовано рішення про надання військовому підрозділу — бригаді імені князя Острозького.
Поміж надважливих історичних рішень Голова Верховної Ради також назвав рішення парламенту зі створення помісної православної церкви. «Свого часу парламент висловив ініціативу про надання Томосу українській церкві і надіслав звернення Святійшому Вселенському Патріарху Варфоломію щодо схвалення такого рішення», — нагадав він і зазначив, що нині Україна — на завершальному етапі. А. Парубій повідомив, що на запрошення Варфоломія він перебуватиме у Стамбулі під час вручення Томосу українському Митрополиту.
Минулого року, за словами голови парламенту, було ухвалено низку ключових кадрових рішень. Зокрема, призначено Голову Національного банку України, Уповноваженого з прав людини, Голову Рахункової палати, оновлено склад ЦВК. «Наступний рік — це рік виборів — і президентських, і парламентських. Вкрай важливо, щоб вони проходили за оновленої Центральної виборчої комісії», — зауважив він.
Загалом, незважаючи на ухвалені 158 законів і величезну кількість постанов, а також законів у першому читанні, не вдалося втілити мрію голови парламенту — ухвалити Виборчий кодекс. А. Парубій висловив сподівання, що цей документ буде ухвалено у 2019 році.
Голова Верховної Ради привітав українців з новорічними святами і Різдвом Христовим та побажав домашнього затишку, здійснення мрій, згадати у молитвах тих, хто захищає нас на передовій, а воїнам — щоб оминали кулі.

За повідомленням прес-служби апарату Верховної Ради України.

Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.
Більше фото тут — www.golos.com.ua