Китайський космічний зонд Chang’e-4 учора здійснив успішну посадку на темному боці Місяця. Таким чином, він став першим космічним апаратом в історії, який зробив це, повідомив телеканал CNN.

На знімку: апарат Chang’e-4, який займеться дослідженням зворотного боку Місяця.

Фото з відкритих джерел.

Наразі дослідницький апарат уже передав зображення з поверхні супутника нашої планети. На знімку видно невеликий кратер, освітлений космічним апаратом. Зонд обладнаний панорамною камерою та вимірювальними приладами. Місія включає в себе радіоастрономічні спостереження, а також дослідження структури і складу місячної поверхні.
Китай запустив перший у світі зонд для дослідження темного боку Місяця 8 грудня, що стало черговим кроком космічної програми цієї країни. Раніше космічні апарати вже оглядали темну поверхню Місяця, але досі не приземлялися на ній, пише DW. КНР має амбіційні плани в космосі: до 2022 року країна планує збудувати власну космічну станцію, а також відправити до 2029-го дослідницьку місію на Юпітер.
Голова NASA привітав китайських колег, відзначивши важливість та історичність моменту.

ДО РЕЧІ

Завдяки явищу, що має назву «синхронне обертання», із Землі ми можемо бачити лише один бік Місяця. Це відбувається тому, що час, який потрібен йому для обертання навколо своєї осі, дорівнює часу одного обертання навколо нашої планети. Хоча зворотний бік Місяця часто називають «темним», він так само, як й інший бік, підсвічується Сонцем. Проблема полягає в тому, що зонд на зворотному боці Місяця не має в полі зору Землю і не може встановити з нею прямого зв’язку.