Укр | Рус
Загрузка...
На головну
12.01.2019

Наступного тижня десант європейських міністрів прибуде на Донбас

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус наступного тижня здійснить візит на Донбас. Про це повідомив глава МЗС України Павло Клімкін на спільній прес-конференції з литовським колегою у Вільнюсі, де він 10-11 січня перебував з робочим візитом.
«Лінас був тричі дуже близько до лінії зіткнення (сторін на Донбасі. — Ред.), намагаючись знайти спосіб допомогти і надати практичну підтримку. Дуже важливо, що вже наступного тижня, через кілька днів, ми з нашими друзями, нашими колегами знову будемо в Маріуполі», — цитує міністра «Європейська правда».
Очільник МЗС також повідомив, що найближчим часом східні регіони нашої країни відвідають глави зовнішньополітичних відомств країн Балтії,  Польщі і Швеції з метою ознайомлення з фактами і наслідками агресії РФ, зокрема в контексті блокування Росією проходу суден до українських портів в Азовському морі, інформує прес-служба українського МЗС.
Урочистим елементом зустрічі стала передача литовській стороні як подарунка примірника унікального видання — «Книги добра», створеної в рамках реалізації однойменного міжнародного соціального проекту за підтримки МЗС України. Церемонія супроводжувалася піснями та колядками у виконанні українських школярів, які також прибули до Вільнюса (на знімку).

«Це велике задоволення приймати маленьких гостей з України, а також мого друга П. Клімкіна та дізнатися про «Книгу добра» — проект, який сприяє миру та толерантності. Литва бажає миру дружній Україні і продовжує підтримувати її народ перед лицем тривалої російської агресії», — написав у Твіттері Л. Лінкявічус.
У рамках візиту відбулася зустріч Павла Клімкіна із спікером Сейму Литовської Республіки Вікторасом Пранцкєтісом, де, зокрема, було обговорено питання можливого встановлення у Вільнюсі пам’ятника жертвам Голодомору в Україні 1932—1933 років.
Учора П. Клімкін взяв участь у щорічному дискусійному клубі «Snow Meeting» як платформі для обговорення актуальних питань, пов’язаних із сучасними викликами європейській і світовій безпеці. Теми цьогорічної зустрічі — зміцнення трансатлантичної єдності, протидія загрозам Росії, а також майбутнє глобального безпекового порядку.

Фото зі сторінки Л. Лінкявічуса у Твіттері.

Всі статті рубрики На головну