Національна комісія України у справах ЮНЕСКО вивчає заявку на включення Акерманської фортеці в попередній список Всесвітньої спадщини. Унікальність цієї пам’ятки архітектури обговорили під час тематичного засідання, яке відбулося в Міністерстві закордонних справ.

«Акерманська фортеця заслуговує на те, щоб стати частиною світової туристичної мережі. І цей довгоочікуваний процес було розпочато ще восени 2017-го з ініціативи голови ОДА Максима Степанова. Нині номінаційна заявка вже на порядку денному засідань Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Ми прагнемо зберегти історичну пам’ятку і залучити до неї ще більшу кількість туристів і дослідницьких місій», — повідомила заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова.

Зазначимо, у заявці йдеться про унікальність пам’ятки — поєднання частини античного міста Тіра із шедевром європейського фортифікаційного мистецтва. Ученими визнано, що фортеця відповідає щонайменше трьом критеріям ЮНЕСКО. Серед них, зокрема, такі: об’єкт відображає важливість взаємозв’язку людських цінностей та розвитку містобудування. Пам’ятка є архітектурним ансамблем, що ілюструє важливі етапи в історії людства, а також пов’язана з подіями та традиціями.

Під час попереднього засідання учасники запропонували також розглянути можливість включення Акерманської фортеці як об’єкта транскордонної групи. Приміром, у партнерстві з Туреччиною, Румунією та Польщею.

Нагадаємо, що Білгород-Дністровська (Акерманська) фортеця — один із найпопулярніших туристичних об’єктів півдня України. Більшість істориків вважають засновниками фортеці генуезців, які прийшли в Причорномор’я у XIII столітті.