Україна може почати виробництво власних ракет, щоб захистити себе в умовах, коли Договір про ліквідацію ракет малої та середньої дальності не діятиме. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв’ю «Голосу Америки». Міністр розповів, що мав на цю тему розмову з радником президента США з питань національної безпеки Джоном Болтоном.

«Те, що Росія роками порушувала цю угоду за допомогою розміщення ракет, які ми вже знаємо, і пускових установок — це взагалі змінює увесь сенс контролю за озброєннями. Спочатку Росія зруйнувала договір про звичайні збройні сили в Європі. Якщо б цей договір був, чи могло би бути так, як вона робила стосовно окупації Криму і стосовно окупації Донбасу? Моя відповідь — це було б складніше», — сказав П. Клімкін.

З огляду на це Україна повинна «використовувати все для того, щоб себе захистити», переконаний міністр. «Логіка Росії не для захисту Росії, вона для того, щоб користуватися безпекою як товаром на відповідній біржі. Тому ця поведінка Росії призвела до нової логіки гонки озброєнь, оскільки, звичайно, і інші партнери будуть це робити. І в цій ситуації Україні потрібно буде відповідати на нові виклики. І ми маємо відповісти на них гідно, оскільки у нас є досвід, у нас є необхідний інтелект, і нас є необхідність захищати нашу країну», — наголосив Павло Клімкін. На запитання журналіста, чи йде мова про те, що це можна вважати початком виробництва такої зброї в Україні, міністр відповів: «Ми вже маємо потенціал у сфері ракетної зброї, і які ракети нам будуть потрібні для майбутнього, вирішувати будемо ми».

У рамках візиту до Вашингтона учора міністр взяв участь у конференції міжнародної коаліції щодо боротьби з терористичною організацією «Ісламська держава» у Вашингтоні та провів зустрічі у Держдепі США, Сенаті та Палаті представників.

Фото з сайту ukrainian.voanews.com