7 лютого 2019. Пленарне засідання Верховної Ради України. Ухвалено Закон «Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)». 

Фото Сергія КОВАЛЬЧУКА.

Протягом минулого тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах.

5 лютого відбулося відкриття десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання, яка триватиме до середини липня 2019 року.

5 лютого, під час ранкового пленарного засідання, народні депутати ухвалили Постанову «Про Премію Верховної Ради України молодим ученим» і Постанову «Про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених — докторів наук». На вечірньому пленарному засіданні було прийнято Постанову «Про парламентські слухання на тему: «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки».

6 лютого, під час ранкового пленарного засідання, народні депутати розпочали розгляд у другому читанні проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення принципів процесуальної справедливості та підвищення ефективності проваджень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, який було ухвалено як закон під час ранкового пленарного засідання 7 лютого. 

7 лютого Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про порядок денний десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання». Цього дня відбувся виступ у парламенті Президента України Петра Порошенка. Також у сесійній залі були присутні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр у 2014-2016 рр. Арсеній Яценюк. За результатами обговорення парламентарії 335 голосами «за» ухвалили закон «Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)». Під час засідання також було прийнято Постанову «Про включення до порядку денного десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області) і про його направлення до Конституційного Суду України». Також народні депутати ухвалили закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні».

Під час вечірнього пленарного засідання 7 лютого Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо Єдиного державного реєстру ветеранів війни», а також Постанову «Про Звернення Верховної Ради України до лідерів держав-членів НАТО, Північноатлантичної Ради та Парламентської асамблеї НАТО, національних парламентів держав-членів Альянсу «Стосовно надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО». Закриваючи вечірнє пленарне засідання у четвер, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав ухвалені зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО і передав документ на підпис Президентові України.

8 лютого у Верховній Раді України було проведено Годину запитань до уряду та ранкове пленарне засідання.

Відбулися заходи за участю керівництва Верховної Ради України

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко взяла участь у засіданні Комітету з питань європейської інтеграції, де було обговорено стан виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко провела зустріч з делегацією Національних Зборів Ліванської Республіки (докладніше)

Міжпарламентські зв’язки

У Верховній Раді відбулася зустріч народних депутатів з головою Конституційного суду Литовської Республіки Д. Жалімасом.

Робота у комітетах

У Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбулася робоча нарада з обговорення питання щодо ситуації з формуванням споживчих наборів прожиткового мінімуму.

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому як закон законопроект про зміни до Земельного кодексу щодо протидії рейдерству.

Комітет з питань науки і освіти підтримав проект Постанови про відзначення 110-річчя з дня народження видатного українського поета та культурного діяча Богдана-Ігоря Антонича.

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин ініціює проведення парламентських слухань на тему: «Стан забезпечення реалізації прав внутрішньо переміщених осіб в Україні».

Комітет з питань науки і освіти підбив підсумки роботи  дев’ятої сесії.

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики розглянув проект закону про внесення змін до законів України щодо інформаційної безпеки.

Комітет з питань запобігання і протидії корупції ухвалив рішення про створення робочих груп щодо діяльності військових лікарських комісій.

Комітет з питань національної безпеки і оборони рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону.

Комітет з питань бюджету на своєму засіданні розглянув 47 законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини.

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму пропонує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту.

Комітет з питань охорони здоров’я заслухав звіт Рахункової палати про аудит ефективності використання міжнародної позики на реформування регіональних систем охорони здоров’я.

Комітет з питань охорони здоров’я розглянув ситуацію із захворюваністю населення на кір.

Комітет з питань податкової та митної політики рекомендує прийняти за основу зміни до Митного кодексу щодо деяких питань виконання Україною міжнародних угод.

Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України ухвалив висновки щодо низки питань порядку денного.

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання Україною Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей.

У Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбулася зустріч з представниками «Спілки організацій інвалідів праці, потерпілих та сімей загиблих на виробництві України «Координаційна рада».

Комітет з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки під час круглого столу підбив підсумки першого місяця функціонування в Україні роздрібного ринку електричної енергії.

Народні депутати провели особистий прийом громадян

— член Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Владислав Севрюков.

— Народні депутати з фракції Партії «Блок Петра Порошенка».

— Представники Комітету з питань бюджету Василь Амельченко та Сергій Мельник.

У Верховній Раді протягом тижня відбувалися інші заходи

У парламенті відкрилася експозиція «Почесні громадяни міста Києва» (буде демонструватися до 15 лютого).

У кулуарах Верховної Ради відбулося відкриття фотовиставки в рамках арт-акції №критичнедовічне, присвяченої проблемам жінок, засуджених до довічного позбавлення волі.

Відбулася презентація експозиції «Українська місцева преса за 100 років».

Інформаційне управління апарату Верховної Ради.