Голова Верховної Ради підписав законопроект про заборону представникам Росії спостерігати за виборами в Україні та передав його на підпис Президентові.
 

Коментуючи ухвалений парламентом законопроект про заборону представникам Росії спостерігати за виборами в Україні («Про внесення змін до деяких законів України з нагляду за виборчим процесом в Україні», № 9524), Голова Верховної Ради Андрій

Парубій в інтерв’ю телеканалу «РАДА» зазначив, що це дуже правильна ініціатива великої групи депутатів. «Переконаний — найбільшою загрозою на ці президентські вибори, як і на парламентські, зрештою, є небезпека втручання Російської Федерації у вибори в Україні, — сказав він і додав: — Російська Федерація не приховує, і Путін не приховує: він хоче привести до влади більш лояльних або прихильних до себе людей».

А. Парубій наголосив, що за наявності фактів спроб втручання Російської Федерації у вибори в таких країнах, як Сполучені Штати Америки, як Франція, Німеччина, «без сумніву, в Україні це буде в десятки і сотні раз більший вплив». «Завдання Української держави — максимально захистити наш простір від будь-якого втручання», — зазначив голова парламенту.

За словами А. Парубія, «російська агресія — це не тільки танки, це є агресія енергетична, економічна, інформаційна». І, звичайно, втручання у вибори і намагання привести лояльну до себе владу — це ключова мета Путіна на цих виборах. «Тому ми свого часу і приймали рішення про збільшення коштів для кібербезпеки. І рішення цього тижня про недопуск російських спостерігачів — це дуже важливий спосіб і один з механізмів недопущення впливу Російської Федерації», — зазначив Голова Верховної Ради.

Голова парламенту зауважив, що у законі йдеться про недопуск і спостерігачів від Росії, і тих спостерігачів, яких буде рекомендувати Російська Федерація. «Тобто, навіть якщо вона знайде лояльних до себе людей, які зможуть виконувати роль впливу і проведення їхньої політики з інших країн, але Російська Федерація буде їх рекомендувати, їм буде заборонена участь в українських виборах», — пояснив політик.

Незважаючи на висловлення деякими експертами критичних зауважень, А. Парубій підкреслив: «Є країна-агресор, і, без сумніву, їхня участь в українських виборах буде на користь країни-агресора, і однозначно буде відображати інтереси країни-агресора.

Тому вважаю, що в цьому питанні компромісів бути не може. Не може бути російських спостерігачів на українських виборах, і ми будемо і надалі, крок за кроком, робити все можливе, щоб не допустити реалізації візії Путіна впливу на українські вибори і намагання політичну партію перекроїти під свої задуми і під свої маніакальні плани».

Користуючись тим, що документ є доопрацьованим, Голова Верховної Ради під час інтерв’ю телеканалу «РАДА» підписав законопроект та передав його на підпис Президентові України. «Я не маю сумніву, що Президент підтримає нашу депутатську ініціативу, і у найближчі дні закон набуде чинності», — наголосив А. Парубій.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.