Члени Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи, Віце-прем’єр-міністр Бельгії Дідьє Рейндерс (у центрі).

Фото прес-служби апарату Верховної Ради України.

Члени Української делегації в ПАРЄ зустрілися із представниками делегації Королівства Бельгії на чолі з Віце-прем’єр-міністром Бельгії Дідьє Рейндерсом. Під час зустрічі співрозмовники обговорили ситуацію, яка склалась у ПАРЄ, та звернули увагу на продовження агресивної політики Російської Федерації в Україні та у світі.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, звертаючись до бельгійської сторони, поінформувала про загострення безпекової, гуманітарної та екологічної ситуації на Донбасі та акцентувала увагу на порушенні прав людини в окупованому Криму. Представник робочої підгрупи з гуманітарних питань ТКГ І. Геращенко також розповіла про процес звільнення заручників та політв’язнів Кремля, який, на жаль, заблокований через позицію РФ.

Народний депутат Олексій Гончаренко зазначив, що 8 лютого день народження у двох політв’язнів Кремля — Романа Сущенка та Володимира Балуха. Члени Української делегації в ПАРЄ наголосили на необхідності консолідації співпраці, зокрема, і в ПАРЄ щодо тиску на РФ задля звільнення незаконно утримуваних українців.

Голова Постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ Володимир Ар’єв звернув увагу бельгійських колег, що Російська Федерація не виконала жодної резолюції ПАРЄ та продовжує нехтувати взятими зобов’язаннями у Мінських домовленостях.

Особливої уваги на зустрічі було надано відкритій агресії РФ у районі Керченської протоки 25 листопада 2018 року. Народні депутати України висловили сподівання на підтримку бельгійської сторони у питанні запровадження «Азовського пакета санкцій» проти РФ. Парламентарії також звернулись до бельгійської сторони із проханням поновити заклик до РФ стосовно звільнення 24 військовополонених.

Окрім того, співрозмовники обговорили питання небезпеки від реалізації проекту «Північний потік-2», ситуацію щодо неможливості участі спостерігачів із РФ у складі спостережної місії ОБСЄ за виборами в Україні, ситуацію із порушенням права на свободу релігії чи віросповідання на тимчасово окупованих територіях України, міграційну кризу в Європі та низку інших питань.

Участь у зустрічі з української сторони також взяли народні депутати Олена Сотник, Віктор Єленський, Вадим Новинський, Леонід Ємець та Сергій Соболєв.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.