Депутати Великих народних зборів Туреччини зібралися минулої неділі, 24 лютого, в сесійному залі, щоби вирішити важливе організаційне питання — обрати нового голову парламенту. 

В першому турі нікому з кандидатів не вдалося набрати необхідних 400 голосів (були присутні 542 депутати із 600). Тому довелося проводити ще два тури. В третьому — кандидатам потрібно було набрати не дві третини, а звичайну більшість, тобто 301 голос.

За кандидата від правлячої Партії справедливості й розвитку Мустафу Шентопа, якого до парламенту обрали жителі північно-західної провінції Текірдаг, проголосувало 336 депутатів. Три бюлетені було визнано недійсними. На другому місці — Енгін Алтай, якого висунула опозиційна Республіканська народна партія, він заручався підтримкою 124 депутатів.

Посада голови парламенту Туреччини стала вакантною після того, як Біналі Йилдирим оголосив про свою відставку у зв’язку з висуванням президентом Реджепом Ердоганом його кандидатури на посаду мера Стамбула на місцевих виборах. Їх проведення в Туреччині призначено на 31 березня.

Президент Реджеп Ердоган привітав депутатів Великих народних зборів з обранням голови й направив телеграму Мустафі Шентопу, в якій побажав йому успіхів на цій відповідальній державній посаді.