Перший заступник керівника апарату — керуючий справами Петро Боднар, Перший заступник голови комітету, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.

Більше фото тут

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій узяв участь у засіданні робочої групи з підготовки функціонування освітнього центру у Верховній Раді України.

Глава парламенту висловив переконання, що створення освітнього центру — це справа, яка важлива не лише для Верховної Ради, а й для всієї України. Він зазначив, що довелося ламати багато стереотипів щодо проведення екскурсій у Верховній Раді, особливо з урахуванням воєнних дій на сході країни.

Водночас, за його словами, «діти мають приходити до парламенту і бачити, який вигляд він має зсередини, яка його роль у державі, які функції виконує, як працюють народні депутати, апарат, як ухвалюються рішення, як відбувається процес їх обговорення тощо».

А. Парубій розповів про свої враження від екскурсій для дітей: «Коли діти відвідують парламент, приємно бачити їхнє захоплення, їхні очі — для них це цілий світ». «Концепція започаткування освітнього центру полягає в тому, щоб розширити знання підлітків про історію Української державності, про прийняття рішень, про процеси, які відбуваються у законодавчому органі. Важливим є також рішення розташувати його безпосередньо на першому поверсі Верховної Ради. Діти повинні знати і розуміти роль і значення парламенту для України», — сказав він.

Голова Верховної Ради навів приклади успішних країн, які давно вже використовують таку форму просвітництва, — зокрема, поділився досвідом Британського парламенту. Він також подякував усім, хто причетний до проекту, і запросив до слова керівника освітнього центру Марину Терещук.

М. Терещук зазначила, що приводом для створення центру став дуже низький рівень довіри громадян до парламенту, їхня необізнаність про його завдання і роль, недооцінювання значення інституції. Крім того, існує величезний запит на освітні заходи.

Запропонований проект, за її словами, підтриманий усіма головами фракцій.

Присутній на засіданні Перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Олександр Співаковський наголосив, що одна із проблем України — це паплюження інформації про роботу державних інституцій. «Експорт інформації про їхню роботу має бути потужним і системним. Необхідно консолідувати сили молодої генерації, — сказав він. — І створення освітнього центру — це один із експериментів, який надасть такі можливості». Він запропонував розширити цільову аудиторію, аби охопити і студентів перших курсів, і профтехучилища, і технікуми, і коледжі, а також проводити конкурси на знання історії і ролі парламенту в державі.

Своєю чергою, директор програми USAID РАДА Ігор Когут підкреслив, що проект набуває обрисів інституалізації. Програма, за його словами, активно включилась до розвитку і підтримки освітнього центру. «Освітньою роботою має займатися парламент, проводити тренінги, у тому числі й розраховані на помічників народних депутатів», — сказав він.

Перший заступник керівника апарату Петро Боднар наголосив, що Верховна Рада України почала інвестувати у політичну освіченість українських громадян. На його переконання, «це допоможе свідомо підходити до виборів». «Сподіваємось на найвищий результат», — зазначив він.

За повідомленням прес-служби апарату Верховної Ради України.