Головний бухгалтер одного з товариств з обмеженою відповідальністю, щоб ухилитися від сплати податків, подав до органу податкової служби в Рівненській області за два роки звітність щодо плати за користування надрами для видобування корисних копалин із заниженням податкового зобов’язання на суму 1,8 мільйона гривень.

Такі дії кваліфіковано за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).

Цю оборудку розслідували слідчі слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Державної фіскальної служби у Рівненській області. Під час досудового розслідування завдані кримінальним правопорушенням збитки в розмірі 1,8 мільйона гривень повністю відшкодовано до державного бюджету. Крім того, сплачено 1,4 мільйона гривень фінансових санкцій.

Ураховуючи те, що частина 4 статті 212 КК України передбачає звільнення особи, яка вчинила діяння, від кримінальної відповідальності, якщо вона сплатила податки, збори (обов’язкові платежі), а також відшкодувала шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня), судом було ухвалено рішення про звільнення головного бухгалтера товариства від кримінальної відповідальності.

Про це повідомили у прокуратурі Рівненської області.