Фото uefa.com

Футбол. Маємо унікальний випадок — в обох єврокубкових фіналах гратимуть лише англійські клуби. Причому три з них представляють Лондон.

Ліга чемпіонів. Повторні матчі 1/2 фіналу.

7 травня. «Ліверпуль» (Англія) — «Барселона» (Іспанія). 4:0. Голи: Орігі, 7, 79, Вейналдум, 54, 56. Перший матч — 0:3.

«Ліверпуль»: Аліссон, Александер-Арнольд, Матіп, ван Дейк, Робертсон (Вейналдум, 46), Гендерсон, Фабіньо, Мілнер, Шакірі (Старрідж, 90), Мане, Орігі (Гомес, 85). Тренер — Юрген Клопп.

«Барселона»: тер Штеген, Роберто, Піке, Лангле, Альба, Відаль (Артур, 75), Бускетс, Ракитич (Малком, 80), Мессі, Суарес, Коутіньо (Семеду, 60). Тренер — Ернесто Вальверде.

Рефері — Джюнейт Чакир (Туреччина).

Ліверпуль. «Енфілд». 55 212 глядачів. 11 градусів.

Сталося щось неймовірне, тому цей матч увійде в історію. Виграти з потрібним рахунком у «Барси» після «сухої» невдачі в три м’ячі в першій зустрічі — справжній подвиг!

Якщо до перерви «Барселона» небезпечно контратакувала і була близька до гола на виїзді, то другий тайм цілком і повністю залишився за «Ліверпулем».

Вийшовши на заміну, Вейналдум оформив дубль, а Орігі, котрий відкрив рахунок, забив ще й переможний м’яч.

***

8 травня. «Аякс» (Нідерланди, Амстердам) — «Тоттенгем» (Англія, Лондон). 2:3. Голи: де Лігт, 5, Зієш, 35, Моура, 55, 59, 90+6. Перший матч — 1:0.

«Аякс»: Онана, Мазрауї, де Лігт, Блінд, Тальяфіко, Шене (Велтман, 60), ван де Беєк (Магальян, 90),

де Йонг, Зієш, Тадич, Дольберг (Сінкгравен, 67). Тренер — Ерік тен Гаг.

«Тоттенгем»: Льоріс, Тріпп’єр (Ламела, 81), Алдервейрелд, Вертонген, Роуз (Девіс, 82), Сіссоко, Ваньяма (Льоренте, 46), Аллі, Еріксен, Моура, Сон Гин Мін. Тренер — Мауріcіо Почеттіно.

Рефері — Фелікc Бриг (Німеччина).

Амстердам. «Йоган Кройф Арена». 52 641 глядач. 11 градусів.

У першій половині «Аякс» мав помітну ігрову перевагу і забив два м’ячі. Загальний рахунок протистояння став 3:0. Здавалося, що господарі доведуть справу до логічного кінця. Вимагалося одне: грати у свій футбол і не розслаблятися.

Але після перерви почалися дива. Гості вийшли на поле особливо зарядженими і протягом чотирьох хвилин зрівняли рахунок. Обидва рази на висоті був бразилець Лукас Моура (на знімку). Потім доля вирішила, що саме цей гравець заб’є і третій м’яч — переможний.

Хет-трик Моура вперше в історії вивів «Тоттенгем» до фіналу ЛЧ. Цей поєдинок відбудеться 1 червня на стадіоні «Ванда Метрополітано» (клубній арені «Атлетіко», вміщує 67 703 глядачі) в Мадриді.

***

Ліга Європи. Півфінальні матчі у відповідь.

9 травня. «Валенсія» (Іспанія) — «Арсенал» (Англія, Лондон). 2:4. Голи: Гамейро, 11, 58, Обамеянг, 17, 69, 89, Ляказетт, 50. Перший матч — 1:3.

«Валенсія»: Нето, Піччіні (Солер, 56), Гарай, Габріел, Гайя, Васс, Парего, Коклен, Гедеш (Торрес, 71), Родріго (Міна, 71), Гамейро. Тренер — Марселіно.

«Арсенал»: Чех, Монреаль, Папастатопулос, Косьєльні, Джака, Торрейра (Гендузі, 80), Найлс, Колашинац (Мустафі, 71), Ляказетт, Езіл (Мхітарян, 62), Обамеянг. Тренер — Унай Емері.

Рефері — Данні Маккелі (Нідерланди).

Валенсія. «Месталья».

«Каноніри» в гостях почувалися комфортно і переконливо довели, що вони нині об’єктивно сильніші за «кажанів». Свою перевагу гості втілили в чотири забиті м’ячі. Тричі відзначився Обамеянг.

***

«Челсі» (Англія, Лондон) — «Айнтрагт» (Німеччина, Франкфурт-на-Майні). 1:1 (пенальті — 4:3). Голи: Лофтус-Чік, 28, Йович, 49. Перший матч — 1:1.

«Челсі»: Аррісабалага, Аспілікуета, Крістенсен (Дзаппакоста, 74), Луїс, Палмері, Лофтус-Чік (Барклі, 86), Жоржиньо, Ковачич, Вілліан (Родрігес, 62), Жиру (Ігуаїн, 96), Азар. Тренер — Мауріціо Саррі.

«Айнтрагт»: Трапп, да Коста, Абрагам, Гінтереггер, Фалетт, Гасебе, Роде (де Гузман, 70), Ребич (Алле, 90+3), Гачинович (Пасьєнсія, 118), Костич, Йович. Тренер — Аді Гюттер.

Рефері — Овідіу Гацеган (Румунія).

Лондон. «Стемфорд Брідж».

Це було гостре і безкомпромісне протистояння. Основний час і два додаткові тайми переможця не виявили. А післяматчеві пенальті успішніше пробили господарі.

Отже, «Арсенал» і «Челсі» 29 травня в Баку зійдуться у фіналі турніру.