Футбол. Чемпіонат УПЛ. 28-й тур.

11 травня. «Маріуполь» — «Львів». 2:0. Маріуполь. Стадіон імені Володимира Бойка. 2 389 глядачів. Рефері — Віталій Романов (Дніпро). Голи: Піхальонок, 74, Зубков, 90+2. На 39-й хвилині Фомін («Маріуполь») не реалізував пенальті (воротар).

«Динамо» — «Зоря». 1:1. Голи: Русин, 11, Сілас, 90+2.

«Динамо»: Бойко, Кендзьора, Бурда, Кадар (Шабанов, 42), Миколенко, Сидорчук, Буяльський (Гармаш, 61), Циганков, Андрієвський, де Пена, Русин (Цітаїшвілі, 83). Тренер — Олександр Хацкевич.

«Зоря»: Шевченко, Караваєв, Вернидуб, Чеберко, Каменюка, Чайковський (Сілас, 46), Арвеладзе, Хомченовський, Кочергін (Громов, 63), Луньов, Іванович (Будківський, 46). Тренер — Юрій Вернидуб.

Рефері — Катерина Монзуль (Харків).

Київ. НСК «Олімпійський». 18 257 глядачів. 19 градусів.

«Шахтар» — «Олександрія». 2:1. Голи: Хочолава, 4, Банада, 32, Мораес, 60.

«Шахтар»: П’ятов, Болбат (Матвієнко, 46), Кривцов, Хочолава, Ісмаїлі, Патрік (Степаненко, 69), Антоніо, Тете (Соломон, 75), Коваленко, Тайсон, Мораес. Тренер — Паулу Фонсека.

«Олександрія»: Паньків, Пашаєв, Бабогло, Стецьків, Бухал, Запорожан (Пономар, 79), Гречишкін, Банада, Задерака (Шастал, 79), Сітало, Полярус (Протасов, 63). Тренер — Володимир Шаран.

Рефері — Юрій Можаровський (Львів).

Харків. ОСК «Металіст». 5 174 глядачі. 16 градусів.

12 травня. «Арсенал-Київ» — «Чорноморець». 3:3. Київ. «Динамо» імені Валерія Лобановського. 693 глядачі. Рефері — Віктор Копієвський (Кропивницький). Голи: Вакуленко, 57 (п), 77, Ковпак, 88 — Вільгамссон, 10 (п), Семенів, 62, Бабенко, 90+1 (п). Вилучено Аржанова («Чорноморець», друге попередження).

«Десна» — «Олімпік». 2:1. Чернігів. Стадіон імені Юрія Гагаріна.

2 496 глядачів. Рефері — Костянтин Труханов (Харків). Голи: Денис Фаворов, 15, Філіппов, 48 — Матар, 51.

«Ворскла» — «Карпати». 1:1. Полтава. Стадіон імені Олексія Бутовського. 1 419 глядачів. Рефері — Сергій Бойко (Київська область). Голи: Ребенок, 15 — Дебелко, 88.

***

Поєдинок у Маріуполі мав певне значення у суперечці за п’яте місце. Тому команди без розвідки почали безкомпромісну боротьбу. Ще під кінець тайму господарі мали нагоду відкрити рахунок. Але досвідчений Фомін, виконуючи одинадцятиметровий, не зміг переграти воротаря гостей Сарнавського.

Доля зустрічі вирішилася під завісу матчу. Господарі завдали два влучні удари.

***

У столиці вийшло досить гостре протистояння між «Динамо» і «Зорею». Суперники протягом зустрічі підтримували високий темп. Це, звичайно, подобалося глядачам, яких цього разу зібралося чимало.

Господарі, як і очікувалося, грали першим номером. І їм вдалося забити швидкий гол. У тому моменті Циганков прострелив, а Русин завдав точного удару. Щоправда, кияни і моментів змарнували чимало.

Але слід віддати належне «Зорі», котра успішно захищалася. Та ще й контратакувати не забувала.

Після перерви мало що змінилося. Господарі мали подвоїти рахунок. Майстерно зіграв де Пена, обійшов кількох суперників і вивів Русина на «побачення» з Шевченком. Але воротар виграв цю дуель у форварда «біло-синіх».

Про це динамівці, либонь, дуже пошкодували вже в додатковий час, коли Сілас вразив ціль, бездоганно виконавши штрафний.

***

«Гірники» здобули чергову перемогу, на класі здолавши третю команду турніру, і ще ближче підійшли до чергового чемпіонського титулу.

Наступний матч «Шахтар» проведе завтра. У Запоріжжі (на «Славутич-Арені») в фінальному матчі Кубка України він зустрінеться з представником Першої ліги клубом «Інгулець» (Петрове). Початок зустрічі о 21:00.