Фото автора.

Народні пісні... Хто їх не слухав або не співав сам? Століттями лунають вони по нашій Україні, чаруючи своєю мелодійністю, красою й душевністю. Не уявляють свого життя без пісень і учасники народного аматорського ансамблю «Берегиня» Лісовицького сільського будинку культури, що на Київщині (на знімку). А нещодавно ці талановиті й креативні люди ще й стали одними з переможців у ІІ національному чемпіонаті з фольклору «Euro Folk—2019».

Участь у конкурсі, що відбувся у Вінниці, узяли 134 колективи та майже 100 майстрів з усіх куточків України. Таращанщину і Київщину достойно представив народний аматорський ансамбль «Берегиня» з Лісовичів. Наш самобутній колектив виконав два твори — українські народні пісні «Ой, ти, березо» та «Терниця». Високоповажне журі присудило їм третє місце.

Як розповіла керівник ансамблю Марія Силенко, під час виступу учасники «Берегині» — а це Лідія Паламарчук, Тетяна Лола, Галина Дахно, Галина Олійник, Галина Мельник, Олена Когут, Анна Гребенко та акомпаніатор Роман Яцевський — вклали всю свою душу у кожен номер, тож і захопили цим публіку, подарувавши незабутні емоції та враження, хвилини піднесення і натхнення.

Поза сумнівом, поїздка на фестиваль — справа нині дуже затратна. Тож учасниці народного колективу щиросердно дякують за підтримку і фінансування сільському голові М. О. Дубровському, односельцям та підприємцям сіл Лісовичі й Потоки, які закохані в українську пісню і за сприяння яких стала можливою участь «Берегині» у цьому престижному конкурсі. Усі бажають колективу не зупинятися на досягнутому, працювати з любов’ю, оптимізмом і натхненням, аби досягти ще більших висот і вершин!

До речі, музичні свята «Euro Folk» складаються із 45 музичних фестивалів у різних містах і країнах Європи впродовж року під егідою Європейської асоціації фольклорних фестивалів — EAFF (офіційний партнер UNESCO). Метою асоціації є популяризація традиційних народних мистецтв, підтримка розмаїття цінностей та ідентичності різних національностей, забезпечення творчим колективам можливості виступити, зібрати їх у конкурсну програму, яка визначить найкращих, та популяризація призерів у телеефірі Європи.

Ярослав ЯЦЕВСЬКИЙ,

студент Київського національного університету культури і мистецтв.