На знімках: виступає професор Микола Палінчак (у центрі), міський голова Богдан Андріїв (ліворуч) і проректор Олександр Сливка (праворуч).

Фото прес-служби міськради.

Захід провели завдяки тому, що громадська організація «Агенція розвитку туризму та потенціалу територій «Туристично-інформаційний центр Ужгород» (серед членів якої є і викладачі факультету міжнародних економічних відносин УжНУ) здобула перемогу на конкурсі малих грантів громадської дипломатії уряду США.

Проект «Надання публічних послуг університетами України» розрахований на три місяці. Міжнародна конференція – один із ключових заходів його реалізації. Окрім фахівців зі Штатів, сюди завітали науковці з Польщі, Словаччини, Румунії, а також з Києва, Львова, Дніпра...

Розпочав конференцію з вітального слова виконувач обов’язків ректора УжНУ, перший проректор, професор Олександр Сливка. Доктор педагогічних наук, професор, декан факультету міжнародних економічних відносин УжНУ Микола Палінчак зазначив: «Чимало наших факультетів активно співпрацюють з органами державної влади, і нинішня конференція, із залученням американських експертів, науковців із сусідніх країн, дасть можливість узагальнити наш досвід, піднятися на новий рівень. Хочу відзначити й успішну спільну роботу УжНУ та Ужгородської міськради. Завдяки зусиллям міського голови Богдана Андріїва ця співпраця стає ще більш продуктивною».

– Наше співробітництво дає практичні результати. Найперше – це стажування студентів із можливістю майбутнього працевлаштування в міській раді, участь фахівців УжНУ в розробці стратегії міста, надання практичної допомоги щодо визначення пасажиропотоку при перевезеннях у міському транспорті, – наводить слова міського очільника Богдана Андріїва прес-служба міськради.

Основними спікерами дводенної конференції були доктор філософії у сфері державного управління, колишній професор Інституту державного управління університету штату Джорджія (США) Ден Дурнінг, заступник голови Асоціації міст-побратимів «Корвалліс-Ужгород», почесний громадянин Ужгорода Пітер Бобер, а також доктор Ліндсі Ширлі з університету штату Орегон (США).

Гості поділилися з представниками УжНУ та інших вишів інформацією про американську практику, адже в США університети продають свої послуги, проводять тренінги, викладачі використовують практичні навики, аби допомагати розвитку громади.

Зокрема, доктор Ден Дурнінг у доповіді «Століття надання публічних послуг та програм підтримки в університеті Джорджії» розповів про використання експертних знань університетів для допомоги місцевим громадам. Також говорили про те, яких послуг бізнес та органи державного управління потребують від університету. Це переросло в дискусію науковців, працівників бізнесу та органів влади про теперішні й майбутні потреби в послугах. Доктор Ліндсі Ширлі розповіла про досвід університету штату Орегон. Звучали й інші досить практичні думки.

Ужгород.