Фото ФК «Динамо».

Футбол. Чемпіонат УПЛ. 30-й тур. 22 травня.

«Маріуполь» — «Олександрія». 1:1. Маріуполь. Стадіон імені Володимира Бойка. 1 987 глядачів. Рефері — Євген Арановський (Київ). Голи: Пихальонок, 29 — Запорожан, 45 (п). Вилучено Яворського («Маріуполь», 44, пряма червона картка). На 10-й хвилині Зубков («Маріуполь») не реалізував пенальті (воротар).

«Львів» — «Зоря». 0:0. Львів. «Україна». 896 глядачів. Рефері — Олександр Дердо (Львів). Вилучено Арвеладзе («Зоря», 86, друге попередження).

«Шахтар» — «Динамо». 1:1. Голи: Циганков, 36 (п), Тете, 50.

«Шахтар»: П’ятов, Бутко, Кривцов, Хочолава, Матвієнко, Патрік (Коваленко, 75), Антоніо, Тете, Соломон (Ордець, 66), Фернандо (Дентіньо, 46), Кайоде. Тренер — Паулу Фонсека.

«Динамо»: Бойко, Кендзьора, Бурда, Шабанов, Сідклей, Шепелєв, Сидорчук, Циганков, Андрієвський, де Пена, Бєсєдін (Шапаренко, 65). Тренер — Олександр Хацкевич.

Вилучено Шабанова, 45+1 (друге попередження), Хочолаву, 63 (друге попередження).

Рефері — Ярослав Козик (Мукачево). Харків. ОСК «Металіст». 30 315 глядачів. 17 градусів.

***

Вітання приймає «Олександрія», котра під орудою Володимира Шарана вперше в своїй історії стала призером чемпіонату країни, здобувши бронзові медалі. Клуб отримав право представляти Україну в груповому турнірі Ліги Європи.

***

«Динамо» і «Шахтар» мають кадрові проблеми, про які знають усі. Але, попри все, протистояння між українськими грандами завжди принципові. Не став винятком і цей поєдинок.

У його дебюті активнішим був «Шахтар». Але так тривало недовго, кияни перебрали ініціативу, більше володіли м’ячем. І під кінець тайму забили. Циганков (на знімку) продемонстрував дриблінг у карному майданчику «гірників», але його збив Фернандо. Пенальті. Сам потерпілий упевнено переграв П’ятова.

А на доданій до першого тайму хвилині кияни залишилися вдесятьох — другу жовту картку отримав Шабанов. Кияни потрапили в скрутну ситуацію, котра, безперечно, зламала їхні плани. І це мало для них негативні наслідки. Одразу після перерви Тете зрівняв рахунок, ефектно забивши свій перший гол у чемпіонатах України.

Але і «Шахтар» згодом зазнав втрат: за гру рукою друге попередження заробив Хочолава. І склади стали рівними.

До завершення матчу залишалося ще достатньо часу. Суперники діяли з великим бажанням, гостро і безкомпромісно, мали можливості забити. Але рахунок не змінився.

***

Після матчу «Шахтареві» у святковій обстановці вручили золоті чемпіонські медалі. Однак турнір триває. Попереду в учасників ще два тури — 31-й (25 і 26 травня) і 32-й (29 і 30 травня).