Група учасників фестивалю біля пам’ятника Трипільській культурі у Ржищеві.

Фото надані автором.

Нещодавно у Ржищеві на Київщині відбувся перший обласний фестиваль «Музейний діалог». У Ржищівському археолого-краєзнавчому музеї організовано рекламно-презентаційні виступи керівників і працівників музеїв Київської області, які не лише зберігають пам’ять про минуле, а й беруть активну участь у суспільному житті.

Нині вкрай необхідним є донесення до земляків повідомлень про подвиги воїнів, які захищають Україну на Донбасі. Їхні героїчні вчинки відображено в експозиціях, які спонукають не лише до вшанування, а й до активної допомоги.

Директор Тетіївського районного народного історико-краєзнавчого музею Лідія Черепинчук, наприклад, ще й обіймає посаду заступника голови громадської організації Волонтерська група «Тетіїв». Подвижницька діяльність Лідії Кирилівни відзначена багатьма нагородами.

Розповідає директор Тетіївського районного історико-краєзнавчого музею Лідія Черепинчук.

Начальник управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації Ігор Золотоверх нагородив учасників фестивалю грамотами. А після відбувся концерт і виставка-продаж сувенірної продукції.

Виконуюча обов’язків директора Ржищівського археолого-краєзнавчого музею Людмила Карпенко влаштувала для гостей подорож на моторних човнах до розташованого на острові Спасо-Преображенського храму. Святиня була відкрита у 1822 році в селі Гусинці. Після захоплення влади більшовиками її закрили і використовували як стайню, потім — як склад. Коли було створене Канівське водосховище, дніпровські води затопили Гусинці. Людей перед тим переселили. Церква опинилася на острові. У ХХІ столітті храм відновлено, і тут знову проводяться Богослужіння.

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ,

директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею.

Київська область.