Фото надав Михайло ЦЬОМИК, координатор комунікації децентралізації в Західній Україні Українського кризового медіа-центру.

Тут відкрили студію журналістики для молоді. Діятиме вона на базі школи в селі Товстолуг. Учасники програми вивчатимуть основи теле- та радіожурналістики, особливості онлайн-медіа, а також друкованих видань. Гроші на закупівлю потрібного обладнання отримали від програми Dobre. «Цей проект дозволяє мешканцям вирішити одразу дві проблеми, які їх хвилюють — брак інформації про події в громаді та відсутність можливостей неформальної освіти для молоді. Це їхня ініціатива, за яку вони проголосували на обговоренні. Вона дає молоді корисні навички і будує в громаді фундамент для якісної комунікації мешканців», — зазначила Юлія Ткачук, очільниця компоненту «Залучення громадськості» програми USAID Dobre.

Проект реалізують місцеві активісти з ГО «Поштовх вперед» за участі Західноукраїнського ресурсного центру. Раніше тут вже запустили шкільну радіостудію, за яку мешканці села проголосували на Громадському бюджеті минулого року. На її базі й вирішили організувати навчальний центр для молоді. «Коли я почув про цей проект, то одразу виділив гроші для залучення тренерів — професійних журналістів і викладачів. Бо мешканці часто не знають, що ми робимо як громада. А ці молоді люди якраз зможуть якісно розповісти про всі наші новинки», — наголосив голова Великогаївської ОТГ Олег Кохман.

Навчання стартує наприкінці липня. На тренінги вже зареєструвалися понад два десятки охочих із різних сіл громади. Вони вестимуть репортажі, братимуть інтерв’ю, практикуватимуть дикторські вміння, а також відвідають справжні редакції й місцеві телеканали. «Я приємно здивований рівнем такої студії журналістики. Декілька разів колись проводив тренінги в районних центрах по Україні, але в ОТГ — уперше. Дуже добре, що громада розуміє важливість медіа-освіти. На наших заняттях вчитимемося працювати з інформацією, створювати якісний інформаційний продукт, який приноситиме користь», — зазначив Віталій Голубєв, викладач кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія».

Загалом в Україні цього року запустять 69 різноманітних проектів місцевих ініціатив за підтримки програми Dobre. Зокрема, 18 у громадах Тернопільщини.

Довідково

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (Dobre) виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.