Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков під час зустрічі у понеділок з Віце-президентом Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Аланом Пію (на знімку праворуч) подякував за співпрацю з Україною та висловив упевненість, що це партнерство й надалі залишиться таким само конструктивним та взаємовигідним. «Нам дуже важливо отримувати підтримку фінансового, політичного та економічного плану, — зазначив він. — Сподіваюся, що і в подальшому ми матимемо гарні взаємовідносини».

Дмитро Разумков підкреслив важливу роль Банку, який «є одним із ключових міжнародних інвесторів, що допомагають нашій державі», та наголосив на важливості надання допомоги з боку європейських інституцій.

Для збільшення обсягу інвестицій в Україну необхідно повернути довіру між бізнесом та владою, а також напрацювати певну законодавчу базу, підкреслив глава українського парламенту. «У нас дуже амбітні плани, сподіваємося, що темпи зростання економіки становитимуть 5—7 відсотків», — зазначив він і повідомив про готовий проект бюджету на 2020 рік, в якому «закладено базовий сценарій зростання економіки».

Зважаючи на те, що ЄБРР бере участь у багатьох інфраструктурних проектах, Дмитро Разумков висловив сподівання, що ухвалення закону про концесії, який уже розглянуто в першому читанні, дасть змогу створити «додаткове вікно можливостей».

Голова Верховної Ради також повідомив про значне зростання рівня довіри до парламенту після декількох тижнів напруженої роботи. Згідно з результатами останніх соціологічних опитувань, цей показник становить 39 відсотків, що вдесятеро вище за рівень довіри до попереднього парламенту. «Добре розуміємо, що це певною мірою кредит довіри, наданий українським суспільством для проведення реформ», — підкреслив Дмитро Разумков.

На переконання глави парламенту, для того, щоб інвестори отримали гарантії захисту, слід продовжити судову реформу, реформу правоохоронних органів, змінити систему фіскальних відносин, зробити прогнозованими правила для бізнесу тощо.

Дмитро Разумков зазначив, що нині в Україні склалася унікальна ситуація — є консолідація різних вертикалей влади: і Президента, і Кабінету Міністрів, і Верховної Ради, розробляються механізми та довгострокові плани бізнесу й уряду. «Україна буде більш прогнозованою і стабільною державою для інвестицій», — підкреслив він.

Глава парламенту також по-інформував Віце-президента ЄБРР про кроки в напрямі подальшої приватизації державних підприємств, у тому числі відкриття ринку землі, підкресливши, що «перед Україною стоять великі перспективи і великі можливості».

Своєю чергою Алан Пію зазначив, що Банк продовжить співпрацю з Україною — особливо враховуючи бажання нової влади швидко та ефективно проводити реформи. Це стосується довгострокових інфраструктурних проектів, пов’язаних із компанією «Нафтогаз», «Укренерго», будування доріг у Миколаївській, Херсонській та Одеській областях, метро в Харкові, Дніпрі, багатьох об’єктів на сході України, в Маріуполі тощо.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.