18 жовтня. «Шахтар» — «Колос». 6:0. Голи: Мораес, 5, 61, Коноплянка, 26, Додо, 32, Тайсон, 43, 45.

«Шахтар»: П’ятов, Додо, Матвієнко, Бондар, Сіпріано, Коваленко, Патрік (Маркос, 46), Тете (Марлос, 63), Тайсон, Коноплянка, Мораес (Борячук, 72). Тренер — Луїш Каштру.
«Колос»: Яшков, Сахневич, Рябов, Парамонов, Мигунов (Чорноморець, 46), Милько, Ільїн (Морозко, 46), Смирний, Волков, Костишин, Нехтій (Лисенко, 65). Тренер — Руслан Костишин.

Рефері — Ярослав Козик (Мукачево).

Харків. ОСК «Металіст». 4 549 глядачів. 20 градусів.

19 жовтня. «Карпати» — «Львів». 0:0. Львів. «Україна». 5 434 глядачі. Рефері — Євген Арановський (Київ). Нереалізовані пенальті: Гуцуляк (8, «Карпати»), Пернамбуко (75, «Львів»). В обох випадках удари парирували воротарі (спершу Сарнавський, а потім Кудрик). Вилучено Вербного («Карпати», 44, груба гра), Сабіно («Львів», 79, груба гра).

«Зоря» — «Десна». 2:1. Запоріжжя «Славутич-Арена». 2 375 глядачів. Рефері — Олександр Омельченко (Слов’янськ). Голи: Лєднєв, 81, Юрченко, 85 (п) — Дегтярьов, 17.

20 жовтня. «Маріуполь» — «Дніпро-1». 1:0. Маріуполь. «Володимир Бойко». 3 214 глядачів. Рефері — Сергій Бойко (Київська область). Гол: Федорчук, 82.

«Динамо» — «Олександрія». 1:0. Гол: Миколенко, 32.

«Динамо»: Бущан, Кендзьора, Попов, Шабанов, Миколенко, Сидорчук, Буяльський, Гармаш (Вербич, 68), Циганков, де Пена (Караваєв, 90+4), Фран Соль (Родрігес, 81). Тренер — Олексій Михайличенко.
«Олександрія»: Паньків, Пашаєв, Дубра, Бухал, Мірошниченко, Банада, Третьяков (Задерака, 80), Гречишкін, Лучкевич (Сітало, 66), Ковалець, Безбородько (Шастал, 61). Тренер — Володимир Шаран.

Рефері — Микола Балакін (Київська область).

Київ. НСК «Олімпійський». 16 477 глядачів. 16 градусів.

«Олімпік» — «Ворскла». 2:0. Київ. «Валерій Лобановський». 329 глядачів. Рефері — Олександр Дердо (Чорноморськ). Голи: Тейшейра, 67, Лук’янчук, 75.

Гравці і тренери «Колоса» казали, що постараються дати бій «Шахтарю». І ось що з цього вийшло. «Гірники» досить жорстоко розібралися з дебютантом, показавши величезну перевагу в класі. Ще в першому таймі у воротах ковалівців побувало 5 м’ячів.

Кілька днів донеччани готувалися до чергового матчу в груповому турнірі Ліги чемпіонів. А сьогодні у Харкові вони приймають хорватський клуб «Динамо» (Загреб).

***

Дербі у Львові було по-справжньому гаряче: два вилучення, два нереалізовані пенальті (на висоті були воротарі) і жодного забитого м’яча.

***

Поєдинок «Динамо» й «Олександрії» викликав особливий інтерес. По-перше, зустрічалися «срібний» і «бронзовий» призери попереднього чемпіонату. І сьогодні вони — претенденти на медалі.

По-друге, обидва клуби в четвер проведуть чергові поєдинки групового раунду Ліги Європи. Кияни прийматимуть данський «Копенгаген», а «Олександрія» поїде до Франції зіграти зі «Сент-Етьєном».

Київський матч показав, що команди перебувають у непоганій формі і готові до європейського випробування. З перших хвилин гості намагалися чинити гідний опір динамівцям. І про гострі контратаки не забували. Так тривало більшу частину тайму.

А от ближче до його завершення кияни провели результативну атаку. Відмінну флангову передачу зліва зробив де Пена, на яку відгукнувся Миколенко. Він ефектно ударом головою вразив ціль.

Після перерви мало що змінилося. Динамівці намагалися грати першим номером. Але й олександрійці діяли гідно, постійно йшли на загострення. Особливо настирними вони були в останні хвилини зустрічі, намагаючись врятувати матч. Одне слово, не давали суперникові розслабитися.