Перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк, голова постійної комісії Рівненської обласної ради з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції Валентин Крока та представники районних рад і громадських організацій обговорили пропозиції з удосконалення адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Рівненщини.

Сергій Свисталюк зауважив, що і депутати обласної ради, і керівники районних рад, і представники новостворених ОТГ мають своє бачення поділу області на райони: «Головне — узагальнити всі позиції. Маю надію, що Верховна Рада, коли пропонуватиме зміни щодо територіальної організації влади та місцевого самоврядування, наші побажання й інших областей візьме до уваги».

Науковець Інституту регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України Петро Жук презентував три моделі поділу.

Так, Міністерство розвитку громад та територій України пропонує поділ області на три райони: Рівненський (636,1 тис. ос.), Сарненський (352 тис. ос.) та Дубенський (172,3 тис. ос.). Проте науковець висловив зауваження щодо такого розподілу.

«Насамперед непропорційно велика територія Сарненського району. 47 відсотків території області. Також надто великі відстані від адміністративного центру Сарненського району до низки населених пунктів. Крім того, поза зоною 60-кілометрової доступності всі населені пункти Зарічненського району, а населення Рівненського району становить понад 50 відсотків населення області», — сказав Петро Жук.

За іншими двома пропозиціями Рівненщину пропонують поділити на 4 райони:
1-ша модель — Рівненський, Сарненський, Дубенський та Костопільський райони;
2-га модель — Рівненський, Сарненський, Дубенський та Дубровицький райони.

На думку експертів Центру політико-правових реформ, остання модель розподілу для області — найбільш прийнятна.

Проте остаточна пропозиція щодо формування нового районного поділу Рівненщини — ще в процесі напрацювань. Остаточне рішення експерти спрямують до Міністерства розвитку громад та територій України.

Юлія ВАСИЛЕНКО-СЛОБОДЕНЮК, начальник відділу прес-служби виконавчого апарату Рівненської обласної ради.