Глава держави під час наради з представниками найбільших операторів зв'язку звернув увагу на необхідність пришвидшення покриття якісним Інтернетом та зв'язком усіх точок України. Зокрема, йшлося про забезпечення зв'язком маленьких містечок, його встановлення у пасажирських потягах "Укрзалізниці" та на дорогах, які будують у межах програми "Велике будівництво".

"Зараз в Україні 5 тисяч 800 маленьких містечок, де немає зв'язку. Я сам бачу це, коли їжджу в ці містечка. І не секрет, що на деяких дорогах люди по півгодини не мають жодного зв'язку взагалі. Треба змінювати це, і змінювати швидше", – сказав В. Зеленський.

Президент нагадав, що в липні 2019 року підписав Указ "Про деякі заходи з покращення доступу до мобільного Інтернету", після чого мобільні оператори підписали меморандум з урядом, мета якого – забезпечення максимального покриття території України мережами рухомого (мобільного) зв'язку четвертого та п'ятого поколінь, надання широкосмугового доступу до мобільного Інтернету. Президент наголосив, що хотів би швидше побачити виконання цього указу в повному обсязі. "Дуже тішить статистика за квітень – уперше мобільний широкосмуговий доступ до Інтернету з'явився у 870 населених пунктах, в яких проживають 390 тисяч осіб, а додатковий оператор з'явився ще в 550 пунктах. Це можливо! Давайте рухатися швидкими темпами й надалі", – зазначив глава держави.

Під час зустрічі також обговорено необхідні законодавчі ініціативи для пришвидшення покриття мобільним зв'язком, потребу співпраці з місцевою владою, а також можливість розробки державно-приватних проектів у цьому напрямі.

"Життя змінилося, воно більше перейшло в онлайн: ми багато чого – і ліки, і продукти харчування – замовляємо по Інтернету. Тому я хотів би, щоб ми пришвидшили темпи якісного покриття нашої країни. Я розумію, що технологічно, напевно, це складно зробити, але ви бачите, що такі інфекції й такі виклики – вони не чекають наших з вами планів. Країну треба з'єднати не лише дорожньою інфраструктурою, а й віртуальною", – підкреслив Президент.

Крім того, під час наради під головуванням Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля було ініційовано створення цифрового уряду та визначено терміни подання міністерствами кандидатур на посади заступників міністрів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

"Я особисто гарантую політичну волю нашого уряду до цифрової трансформації. У цьому перспектива розвитку країни та шлях до подолання корупції. Тому що цифровізація дає можливості прибирати корупційні ризики з усіх рівнів: від найвищого до рівня надання адміністративних послуг в найвіддаленішому регіоні", – сказав прем'єр.

З цією метою глава уряду доручив у двотижневий строк запровадити в усіх міністерствах, де цього ще не відбулося, посаду заступника міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та в місячний термін внести кандидатури на ці посади.

Фото president.gov.ua.