Футбол. Чемпіонат УПЛ. 24-й тур.

30 травня. «Колос» — «Десна». 0:2. Київ. «Оболонь-Арена». Рефері — Юрій Іванов (Маріуполь). Голи: Фаворов, 64, Картушов, 84. На 68-й хвилині Гавриш («Колос») не реалізував пенальті (воротар).

«Олександрія» — «Зоря». 1:0. Олександрія. КСК «Ніка». Рефері — Євген Арановський (Київ). Гол: Гречишкін, 90+4 (п). Вилучено Михайличенка («Зоря», 84, два попередження).

«Дніпро-1» — «Олімпік» (Донецьк). 3:1. Дніпро. «Дніпро-Арена». Рефері — Андрій Коваленко (Полтава). Голи: Булеца, 32, Адамюк, 62, Тейлор, 77 — Політило, 90+3.

31 травня. «Ворскла» (Полтава) — «Львів». 1:1. Полтава. «Олексій Бутовський». Рефері — Максим Козиряцький (Запоріжжя). Голи: Кане, 13 — Шина, 90+4 (п).

«Шахтар» — «Динамо». 3:1. Голи: Буяльський, 38, Марлос, 38, 67, Маркос, 74.

«Шахтер»: П’ятов, Додо, Кривцов, Матвієнко, Ісмаїлі, Степаненко, Патрік (Коноплянка, 85), Марлос (Тете,76), Тайсон (Соломон, 85), Коваленко (Маркос, 53), Мораес (Фернандо, 76). Тренер — Луїш Каштру.

«Динамо»: Бущан, Кендзьора, Попов, Шабанов, Миколенко, Сидорчук, Шепелєв, Буяльський (Дуелунд, 89), Вербич, Цитаїшвілі (Караваєв, 77), Русин (де Пена, 77). Тренер — Олексій Михайличенко.

Рефері — Катерина Монзуль (Харків).

Київ. НСК «Олімпійський». Без глядачів. 15 градусів.

На жаль, один матч туру «Карпати» — «Маріуполь» скасували. Причина надто серйозна і сумна. Тестування на COVID-19 виявило позитивні результати в окремих гравців та серед персоналу львівського клубу.

Маріупольці прибули до Львова вчасно, але змушені були повернутися додому. Тепер рішення щодо подальшої долі згаданої зустрічі мають ухвалити керівні органи Української асоціації футболу та Прем’єр-ліги.

А тепер про головну подію. Так сталося, що одразу по закінченні карантину гралося українське суперкласіко — «Шахтар» у столиці приймав «Динамо». Гра вийшла напрочуд динамічною.

Протягом першого тайму було дуже цікаво. Бойове протистояння, безкомпромісна боротьба майже не припинялися. Спочатку привабливіше діяли кияни. А Сидорчук навіть забив ефектний гол потужним ударом. Однак

Монзуль взяття воріт скасувала, переглянувши VAR. Виявилося, що десь там далеко від головного епізоду Попов у боротьбі зачепив рукою обличчя Степаненка. Все завершилося жовтою карткою для динамівця, котрий не мав жодних злих намірів.

До речі, після зустрічі чимало фахівців (навіть зарубіжних) висловилися, що рефері мала зарахувати гол.

Але основні події в першій половині відбулися вже перед перервою. Спочатку відзначилися «гості». Після ідеальної подачі по діагоналі від Цитаїшвілі м’яч-красень у падінні головою забив Буяльський.

Однак «Шахтар» відповів майже без паузи, за якусь хвилину. Марлос ефектно забив обвідним ударом низом, зігравши в «стінку» з Мораесом.

Після перерви мало що змінилося — суперники гостро атакували. Хоча слід сказати, що «гірники» більше володіли м’ячем. І, як наслідок, вийшли вперед. Знову відзначився півоборонець збірної України Марлос. Його індивідуальна майстерність мала вирішальний вплив на результат протистояння. У другому епізоді, як і в першому, він влучно пробив низом.

Не можна стверджувати, що Бущан в обох епізодах був безсилий відвернути загрозу. Швидше навпаки.

Ця невдача, либонь, зламала футболістів «Динамо». Невдовзі вони пропустили ще.

Отже, тепер відставання «Динамо» від «Шахтаря» становить 16 очок! Утім, питання про титул чемпіона давно вже знято. Але «Динамо» доведеться докласти ще чимало зусиль, щоб не програти боротьбу за срібні медалі «Зорі» та «Десні».