Про це інформує Департамент комунікації МВС України.

«Недостача майже 2700 вагонів зерна, яке повинно бути на зберіганні в Держрезерві. Сума збитків — понад 800 мільйонів гривень. Лише зі складів територіальної структури Держрезерву в Тернопільській області зникла пшениця, яка помістилася б у 150 вагонів-зерновозів», — повідомив радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол і наголосив, що в разі підтвердження заявлених фактів на винних чекає суворе покарання.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

«Миші», які нібито з’їли тисячі тонн зерна, мають імена та посади і обов’язково будуть покарані відповідно до українського законодавства. Сподіваюся, що збитки, завдані державі, також будуть відшкодовані», — зазначив Михайло Апостол.

Він також повідомив, що за документами певний товар на складах значиться, але під час перевірки з’ясувалося, що його вже немає. На одному з підприємств не знайшли майже 18 тисяч тонн зерна, на другому — до 20 тисяч, на третьому — 112 тисяч.

«Загалом 150 тисяч тонн зерна, які буцімто в нас є, але насправді вже давно розкрадено та продано. Також знайшли цистерну з нафтопродуктами. Якщо по ній стукнути, то гуде, як порожня. Якщо взяти щупом пробу рівня нафтопродуктів — цистерна повна. Зрештою, з’ясувалося, що під віконечком для щупа було приварено трубу, і лише вона заповнена нафтопродуктами, а решта цистерни — порожня. Отакі винаходи. І багато інших, яким правоохоронці також дадуть оцінку», — запевнив радник міністра.

Підготувала Галина КВІТКА.

Фото www.pravda.com.ua