Як підрядники справляються з роботами, ознайомився голова Рівненської ОДА Віталій Коваль (на знімку в центрі).

«Школа в Озерцях готова на 95%. Тут навчатимуться 210 учнів та 30 дошкільників. Причому не лише із села, а й з хуторів. В Озерецькій школі для них створили атмосферу комфорту і затишку. А головне — безпечне освітнє середовище. Здачу основного корпусу планують на початок навчального року», — зазначив Віталій Коваль.

Фото rv.gov.ua

Як розповідає директор ЗОШ І—ІІ ступенів Юрій Кравчук, стара школа була побудована ще в 1939 році. Вона пережила війну і до недавнього часу працювала. Однак приміщення стало аварійним, дітям було небезпечно тут перебувати. Тому нова школа вкрай необхідна.

Сучасна школа має три поверхи, провели комунікації, встановили енергозбережні вікна та двері, пофарбували фасад. Будівельники подбали про автоматизовану котельню, а також про доступність закладу — головний вхід обладнали пандусом. Завершили вже і внутрішні роботи. В будівлі облаштували 10 класних кімнат, простору їдальню, медичний блок та бібліотеку з читальною залою.

Також у районі завершується будівництво дороги Красносілля — Сопачів. Ця ділянка була єдиною ґрунтовою дорогою з-поміж обласних шляхів загального користування. Під час негоди рух по ній був практично неможливий.

«На місці теперішнього будівництва була лісова дорога, багнюка — майже по коліна. Причому вона має велике значення. Адже сполучає багато населених пунктів. Критично важлива й з точки зору евакуації людей з міста атомників у разі виникнення надзвичайної ситуації. Чекає на успішне завершення будівництва й місцевий бізнес. Адже на території сільради розташоване одне з активних та бюджетоутворюючих підприємств. Тож дорога використовуватиметься для транспортування його продукції — піску», — розповідає голова Половлівської сільської ради Ілля Дацький.

Нині майже три кілометри ґрунтової дороги замінили асфальтним покриттям. До цього вирівняли дорожнє покриття, зробили щебеневу основу, а далі — заасфальтували, облаштували узбіччя. В найближчих планах: зробити розмітку, встановити знаки, облаштувати тротуари та під’їзди.

«Готовність об’єкта — 85%. Майже 1500 мешканців із п’яти сіл нарешті зможуть напряму добиратися до найближчого міста Вараш і назад. Адже раніше через відсутність нормального сполучення вони їздили до міста атомників в обхід — через смт Володимирець. Завершення робіт заплановане на кінець серпня. Загалом до кінця року плануємо відремонтувати 73 кілометри доріг області», — наголосив Віталій Коваль.

У Володимирецькій центральній районній лікарні зараз готуються до реконструкції приймального відділення. «Заїзди для двох «швидких», нове сучасне обладнання, комфортні умови для пацієнтів. Так виглядатиме приймальне відділення після реконструкції», — ділиться враженнями про проект будівництва головний лікар ЦРЛ Іван Караїмчук.

Саме це відділення — перше місце в лікарні, куди потрапляє людина у випадку екстреної ситуації. Тут проводиться оцінка стану, невідкладні заходи і приймається рішення щодо подальших дій.

«Хороша лікарня — це ефективніша робота медиків, кращі умови для пацієнтів та безпека усіх. Особливо в умовах пандемії. Володимирецька ЦРЛ забезпечує вторинною медичною допомогою 64 тисячі жителів району, і з них майже 20 тисяч дітей. Саме тому реконструкція і добудова приймального відділення вкрай необхідна. Сьогодні документація майже готова. Далі — експертиза і початок ремонтних робіт. Площа реконструкції понад 350 квадратних метрів. Здати в експлуатацію приймальне відділення плануємо в жовтні цього року», — підкреслив голова Рівненської ОДА.

Окрім того, Віталій Коваль побував на будівельному майданчику Володимирецької амбулаторії. Заклад, що надаватиме первинну медичну допомогу, знаходиться неподалік районної лікарні. Його реконструюють в рамках проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». В рамках співпраці зі Світовим банком оновлені дев’ять сільських медзакладів району, в них створено умови для надання кваліфікованих медичних послуг.

Рівне.

Фото автора.