До Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування надійшли консультаційні матеріали з організації перших кроків новообраних місцевих рад та їхніх виконавчих органів в умовах адміністративно-територіальної реформи, підготовлені за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

Матеріали складаються з окремих блоків, призначених окремо для використання органів місцевого самоврядування територіальних громад, районних рад, а також висвітлюють окремі кадрові питання, пов’язані з майбутньою реорганізацією районних державних адміністрацій.

Комітет звертає увагу, що матеріали розроблені з урахуванням приписів законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» (реєстр. № 3651-д), а отже, використовувати їх до набрання чинності цим законопроектом можна тільки для попередньої підготовки актів та дій.

Матеріали підготовлені на замовлення Мінрегіону України за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

Законопроекти не містять корупційних ризиків

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув проекти нормативно-правових актів у порядку проведення антикорупційної експертизи.

Комітет визнав такими, що не містять корупційних ризиків проекти законів №№ 4434 (із зауваженням щодо недоцільності виключення із спеціальної перевірки вищого офіцерського складу військовослужбовців), 3034а, 4142 (із зауваженнями щодо невизначеності принципів організації та повноважень центрів контролю та профілактики хвороб і статусу їх посадових осіб; відсутності механізму здійснення бюджетних відшкодувань витрат, пов’язаних із залученням місцевою владою на період карантину будівель, транспортних засобів тощо; необхідності чітко прописати повноваження щодо контролю за епідемічною ситуацією), 4334, 3964, 3742 (із зауваженнями щодо необхідності визначення на рівні закону базових правил розгляду справ про порушення габаритно-вагових правил; доцільності створення ще одного реєстру товарно-транспортних накладних), 3950, 4186, 4227, 4314, 4017, 4241, 4247, 4277.

Визнано таким, що містить корупційні ризики проект Закону «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України у частині забезпечення реалізації функцій прокуратури» (№ 3009а).

Під час обговорення зазначалось, що пропонованими законопроектом змінами передбачено, що для початку досудового розслідування необхідна наявність «достатніх даних про обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення». Комітет погодився із необхідністю врегулювання питання щодо великої кількості справ, які зараз автоматично вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР), але запропонований метод його вирішення, на думку членів комітету, вносить дискрецію.

Також народні депутати вважають надмірним запропоноване збільшення у 10 разів порогу завданої шкоди для передачі підслідності справи Національному антикорупційному бюро України (НАБУ).

Комітет затвердив розклад засідань на грудень 2020 року.

Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.