1 травня. «Десна» — «Колос». 2:2. Чернігів. Стадіон імені Юрія Гагаріна. Рефері — Юрій Іванов (Макіївка). Голи: Калітвінцев, 59, Картушов, 84 — Петров, 30, Чурко, 53. Вилучено Огірю («Десна», 66, два попередження).

«Шахтар» — «Дніпро-1. 2:1. Київ НСК «Олімпійський». 1 378 глядачів. Рефері — Денис Шурман (Київська область). Голи: Детиньо, 24, Тете, 41 — Хоблнко, 90+4.

«Ворскла» — «Динамо». 1:5. Полтава. Стадіон імені Олексія Бутовського. Рефері — Віктор Копієвський (Кропивницький). Голи: Кулач, 24 (п) — Буяльський, 6, 15, 32, Родрігес,65, Сідклей, 84.

2 травня. «Рух» — «Олександрія». 2:1. Львів. «Арена Львів».  808 глядачів. Голи: Притула, 52, Бойчук, 54 — Третьяков, 15. Рефері — Катерина Монзуль (Харків).

«Зоря» — «Минай». 1:0. Запоріжжя. «Славутич-Арена». Рефері — Віталій Романов (Дніпро). Гол: Кочергін, 81.

«Маріуполь» — «Львів». 1:2. Маріуполь. Стадіон імені Володимира Бойка. 692 глядачі. Рефері — Ярослав Козик (Мукачево). Голи: Топалов, 31 — Семенів, 33, Махмутович, 89.

«Олімпік» — «Інгулець». 0:3. Чернігів. Стадіон імені Юрія Гагаріна. Рефері — Дмитро Кривушкін (Харків). Голи: Янаков, 33, Сітчінава, 47, Шевцов, 87.

Очікувалося, що Мірча Луческу виставить у Полтаві експериментальний склад, давши відпочити принаймні деяким з основних футболістів і перевіривши найближчий резерв. Однак наставник «Динамо» був іншої думки, вирішивши зіграти з «Ворсклою» фактично з усіма найсильнішими підопічними.

На противагу цьому команда Юрія Максимова, як і в попередній зустрічі в Ковалівці, знову невпевнено діяла в обороні: особливо невдало зіграли всі три центральні оборонці.

Кияни відкрили вже в дебюті зустрічі, відтак у подальшому в деяких відрізках їхні дії можна назвати куражем. Особливо відзначився капітан — Буяльський (на знімку), котрий іще до перерви зробив хет-трик. До речі, Віталія визнано найкращим гравцем туру. А раніше наставник збірної Андрій Шевченко нарешті включив Буяльського до розширеного списку гравців, який готуватиметься до участі в Євро-2020.

На нього «Ворскла» відповіла одним забитим м’ячем Кулача з пенальті.

По перерві Юрій Максимов змінив двох центральних оборонців із трьох, це зробило надійнішою відповідну лінію команди, проте динамівцям знову вдалося забити м’яч. У подальшому кияни доволі солідно тримали перебіг зустрічі під контролем, а наприкінці поєдинку гості зуміли провести ще й п’ятий гол.

***

Перший тайм поєдинку «гірників» із «Дніпром-1» видався для них одним із найкращих у календарному році: вони домінували над суперником, створили відчутну кількість голевих епізодів, із яких два втілили в забиті м’ячі (в обох випадках, усе-таки слід відзначити, значною мірою проявилися відверті помилки окремих футболістів дніпрян).

Імовірно, однією з причин такого перебігу матчу стало те, що команда Ігора Йовічевича вийшла на поле без обох основних опорників, а ті, котрі їх замінили, зіграли загалом невдало. По перерві «Дніпро-1» кинувся відіграватись. Але господарі вели свою партію впевнено. Усе було ближче до великої перемоги «гірників». Утім, господарі поля, не реалізувавши свої моменти, перед самим фінальним свистком наразилися на контратаку суперника, тож фінальний рахунок — 2:1.

***

Після чергової невдачі в матчі з «Інгульцем» керівництво «Олімпіка» звільнило тренера Юрія Калитвинцева. Президент клубу Владислав Гельзін повернув на посаду наставника Романа Санжара.

***

25-й тур розпочався вчора. У Маріуполі в ролі господарів динамівці приймали місцевий клуб — 0:0. Кияни з 51-ї хвилини грали вдесятьох. З поля вилучили де Пену (два попередження).