Із Франції, як і з усієї Європи, в Україну йде допомога. Вона різна: від держав – зброя, від людей – хто що може. Іван, українець, який ліквідовував аварію на Чорнобильський АЕС і 15 років живе вже у Франції, каже, що приносять багато. Він займається впорядкуванням допомоги. Транспортна компанія українця з Чернівців Юрія Бурака щодня відправляє вантажі в Україну, звісно, за свої кошти. Люди передають одяг, ліки, продукти тривалого зберігання.

Оксана вже вісім років живе у Франції. Її чоловік – француз, лікар. Оксана розповідає: «Ліки просто так в аптеці купити не можна. Тому чоловік повиписував рецепти на своїх дітей, на рідних і знайомих. Ми пішли в аптеку і купили, скільки змогли. І так вдалося щось зібрати. Купили багато стерильних перев’язочних матеріалів, спеціальних аптечок, ібупрофен, парацетамол… Щось можна купити в Інтернеті. З України багато просять кровозупинних препаратів, але їх не можливо вільно тут купити. Це повинна бути якась офіційна державна допомога. А ось поруч мій син, він приїхав із США…».

Син Оксани Ігор каже, що вони живуть у місті Колумбусі, приїхали до мами. Люди виходять на мітинги, додає його дружина Мар’яна. Ігор розповідає, що разом з друзями купили військовий одяг, дрони. Уся допомога спочатку йде до Польщі, а потім уже переправляється в Україну.

На знімках: Іван; Ігор, його мама Оксана та син Ігоря Даниїл.

Фото автора.