Про це інформує Національна соціальна сервісна служба України.

В умовах війни значної уваги та турботи потребують питання захисту дітей, особливо дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Виконання функції захисту дітей покладено на Нацсоцслужбу та регіональні, районні та місцеві служби у справах дітей.

В усіх областях України розпочали свою роботу регіональні координатори проекту, які надають підтримку службам у справах дітей в областях у виявленні дітей, які потребують захисту, проводять оцінку потреб дітей, евакуйованих із зони бойових дій чи підвищеного ризику, організовують надання їм допомоги.

Координатори проекту у співпраці з виконавчими органами міських, сільських, селищних рад, неурядовими структурами, волонтерськими ініціативами здійснюють моніторингові візити, під час яких з’ясовують питання, що потребують термінового вирішення: пошук нового помешкання, консультації лікарів, юристів, забезпечення життєво необхідними ліками, своєчасна виплата державної допомоги тощо.

Так, регіональні координатори формують по кожному випадку відповідні обставини та шукають шляхи їх вирішення або звертаються до регіональної служби у справах дітей та спільними зусиллями знаходять шляхи розв'язання проблем.

До прикладу, на Івано-Франківщині працюють два такі координатори. Цей регіон є умовно безпечним і тому прихистив велику кількість вимушених переселенців, зокрема 20 дитячих будинків сімейного типу з 166 дітьми, 8 прийомних сімей, де виховується 14 дітей. Також в межах області знайшли прихисток два будинки дитини та діти з інтернатних закладів з тих територій, де ведуться бойові дії.

Унаслідок війни найбільше потерпають діти. В рази збільшується кількість тих, які залишились без батьківського піклування, і постає потреба їх тимчасового сімейного влаштування. Понад 200 родин з Івано-Франківської області зареєструвались в чат-боті «Дитина не сама» та висловили бажання прихистити дитину. 15 з них вже пройшли короткий курс підготовки та підтвердили свої наміри. З них дві сім’ї висловили бажання надавати послуги патронату над дитиною та невдовзі пройдуть відповідний курс навчання.

Своєчасна допомога та підтримка дітей та сімей, що постраждали від військової агресії Росії, – це наш посильний внесок у майбутню перемогу України, – інформує Національна соціальна сервісна служба України на особистій сторінці у соцмережі.

 «Голос України».