Пам’ятаєте, як у науково-фантастичних творах згадувалося про пристрої, що читають думки. Це був високотехнологічний шолом, або незрозумілий прилад іншої цивілізації. Фантасти мріють про читання думок, і це, схоже, поступово перетворюється на реальність. В усякому разі, вчені з Університету Берклі зараз вчаться розпізнавати думки інших людей, за допомогою спеціального устаткування.
Розпізнавання думок йде як зазвичай — прочитування певних імпульсів з подальшою їх розшифровкою. Усе почалося з досить простої серії експериментів, коли добровольцям давали прослуховувати деякі звуки та їх комбінації, а потім намагалися вивчити отримані дані. Річ у тім, що сьогодні мало хто розуміє, яким саме чином наш мозок розпізнає звукову інформацію. Можливо, говорять вчені, мозок розподіляє інформацію, що надходить, по різних секторах, і аналіз проводиться одночасно. Тобто цілком може бути, що звуки різної частоти аналізують різні групи нейронів.

Деякі з груп реагують на частоту 5 КГц, інші — на частоту 10 КГц. В результаті людина отримує потрібну картину «звукоряду» і може реагувати на звукову інформацію, проаналізовану мозком. Так-от, американські вчені змогли приблизно зрозуміти, які саме ділянки мозку за яку частоту звуку відповідають (брали до уваги й інші характеристики звуку). Вдалося навіть розробити специфічний алгоритм за визначенням частоти звуку, який чує людина. Понад те, вдалося створити технологію, здатну відтворювати «звучний» в голові людини звук. Технологія поки що дуже приблизна, але є цікаві результати.
Невидимий телефон
Німецькі інженери створили «Уявний телефон», тобто невидимий. Звичайна долоня виконуватиме ті самі функції, що й смартфон. Відповідати на дзвінки, набирати номер чи встановлювати будильник тепер можна буде звичайним рухом вказівного пальця по долоні і пальцях іншої руки. Потрібно лише уявити, що долоня — це телефон, запам’ятавши основні жести і розміщення меню в своєму смартфоні. А справжній апарат лежатиме в кишені і виконуватиме команди. Секрет інновації — в чутливій камері. Вона закріплена на голові користувача і тримає його руки в полі зору. Цю камеру планують зробити мініатюрною, щоб умістилася у ґудзику сорочки.
За повідомленням cіkavo.com.
Мал. Костянтина КАЗАНЧЕВА.