Сильний вибух пролунав після 11-ї ранку 11 вересня на 48-му арсеналі боєприпасів Міноборони, що на околиці райцентру Калинівка на Вінниччині.

- Так гримнуло, аж хата затремтіла! - розповіла "Голосу України" одна з місцевих мешканок на ім'я Наталія. - У них там щодня бухкає, але сьогодні рвонуло дуже сильно. А потім стовп диму стояв аж до неба.

За словами співрозмовниці, після того було ще зо три вибухи, але вже не такої великої сили. Приблизно о пів на першу дня все стихло. У райцентрі, а також сусідніх населених пунктах припинили заняття в школах, дітей відпустили по домівках. Як повідомив один з калинівчан, збільшився потік машин на виїзд з міста.

У районі терміново скликали засідання комісії з техногенної безпеки. За словами одного з учасників зібрання, у членів комісії дуже мало інформації. Відомо тільки, що до арсеналу прибувають пожежні автомобілі та карети "швидкої". Комісія доручила сільським радам підготувати місця для можливого розміщення евакуйованих. Станом на 13:30 у роботі комісії оголошено перерву. Без детальної інформації про подію немає змоги приймати рішення.

Кореспондент "Голосу України" телефонував декілька разів командиру арсеналу. Однак абонент не відповідає. На сайті Вінницької облдержадміністрації з'явилося коротке повідомлення такого змісту: "За інформацією Калинівської РДА, на території 48-го арсеналу виникло загорання сухої трави. Просимо усіх зберігати спокій і стежити за подальшими повідомленнями".

- Сидимо на валізах, - кажуть мешканці села Павлівка, що найближче до території складів арсеналу. - Ми вже навчені бідою 2017-го.

Нагадаємо, у ніч з 26 на 27 вересня 2017-го на Калинівському арсеналі внаслідок пожежі здетонували боєприпаси. Руйнувань зазнали 80 відсотків будинків села Павлівка.

Віктор СКРИПНИК.

Вінницька область.