Правоохоронці Донеччини долучилися до загальнодержавного проекту "Поліцейський офіцер громади". Про це поінформували у відділі комунікації поліції області.

Новий проект презентував у Краматорську головам об'єднаних територіальних громад заступник начальника управління превентивної діяльності поліції Донеччини Олександр Віт. "Поліцейський офіцер громади - співробітник, який забезпечуватиме порядок на території однієї громади та своєчасно реагуватиме на її потреби, - зазначив правоохоронець. - Він об'єднує в собі функції одразу чотирьох поліцейських: дільничного, патрульного, співробітника ювенальної превенції та дозвільної системи, який працює за окремим планом та не залучається до загальних заходів територіального підрозділу поліції".

Першим проект стартував чотири місяці тому в Дніпропетровській області. Про досвід його впровадження та ефективність роботи за допомогою відеоконференцзв'язку розповів заступник начальника ГУНП в Дніпропетровській області Володимир Богоніс, а вже діючий поліцейський офіцер громади поділився власними напрацюваннями та рекомендаціями.

Перед втіленням програми фахівці зробили детальний аналіз потреб громадян, керівників об'єднаних територіальних громад, заслухали їх побажання, можливості та бачення "нового" поліцейського.

З 10 вересня на Донеччині стартував відбірковий етап серед ОТГ, які візьмуть участь у проекті. Для участі представникам громад необхідно заповнити анкету на сайті НПУ. А уповноважені працівники Нацполіції зможуть обрати ОТГ, які потребують поліцейських офіцерів громади та можуть створити необхідні умови для їх роботи. Відбір кандидатів на посади поліцейських офіцерів громади буде здійснюватися серед діючих поліцейських. Головними критеріями відбору є досвід роботи не менш як два роки, доброчесність та високий рівень професійної підготовки.

Усі кандидати обов'язково пройдуть необхідні тестування, заліки та поліграф. Найбільш успішні з них за результатами відбору пройдуть необхідну спеціальну підготовку в профільних закладах МВС України.

Владислав ЛЕОШКО

Донецька область.

На знімках: під час презентації проекту "Поліцейський офіцер громади" у Краматорську.

Фото прес-служби ГУ НП у області.