Професія «Електрозварник ручного зварювання» відповідальна, майже віртуозна, адже від якості роботи залежить багато важливих показників: міцність, довговічність та стійкість будівельних конструкцій, робота і термін служби різної техніки. Зварювальні роботи застосовуються у багатьох галузях промисловості. Зварювальники працюють на будівельних майданчиках, створюючи конструкції та системи різних призначень, у промисловості, де зварювальні роботи є невід’ємною складовою виробничого процесу, в машинобудуванні, суднобудуванні та таких сферах, як енергетика, нафтопереробна промисловість, сільське господарство. Практично неможливо назвати такий сегмент виробництва, де б не застосовувалася праця електрозварника.

Із позитивним настроєм та оптимістичним налаштуванням випускники Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості – електрозварники склали державну кваліфікаційну атестацію. В Олександрійському навчальному відділенні РЦПТО ДСЗ вони навчалися 7,4 місяця, у т.ч. проходили виробниче навчання і практику на підприємствах та продемонстрували добрі знання під час іспиту.

Безробітні здобули професію електрозварника завдяки направленням на навчання Березнівської, Здолбунівської, Костопільської, Радивилівської та Рівненської районних філій Рівненського обласного центру зайнятості. А партнерські угоди навчального закладу з підприємствами – Інститут сільського господарства Західного Полісся, ПП «Домова служба», ПАТ «Агроресурс», ДП «Радивилівський комбінат хлібопродуктів», ПМП НВФ «Продекологія», ТОВ «Костопільський фанерний завод» дозволили проводити виробниче навчання з використанням елементів дуальної форми, тобто на виробничих майданчиках підприємств (на знімку). Вже по закінченні навчання роботодавці очікують кваліфікованих електрозварників на роботу.

Василь Ільчук, майстер виробничого навчання Рівненського центру ПТО коментує: «Свої кваліфікаційні роботи зварники виконували на підприємствах. Це найяскравіші приклади досягнутого рівня професійності! Наплавлення різців фасонних і штампів простих (Ігор Катюха), наплавлення деталей суднових механізмів (Іван Войтович), наплавлення шестерень (Руслан Прокопчук), зварювання деталей кулісного механізму (Дмитро Оводюк), зварювання каркасів для щитів і пультів керування (Віктор Мазепа), зварювання кожухів складених, котлів обігріву (Іван Холод), зварювання станин верстатів малих розмірів (Тарас Ковалевич)». Усі роботи оцінювали й роботодавці. Саме їхні коментарі щодо оперативності і якості робіт зварювальників мали вирішальне значення. Серед найперспективніших майстер називає Руслана Прокопчука з Рівненського району та старосту групи Ігоря Катюху з Костопільського. Слухачі зарекомендували себе відповідальними як у навчанні, так і на практиці, і вже працевлаштовані.

Старший майстер РЦПТО Ірина Танасюк відгукується про групу, як про активних, працьовитих та цілеспрямованих слухачів. З усіма познайомилися ближче, вибудували щирі дружні стосунки. Один із випускників - Тарас Ковалевич із Березнівщини, ймовірно, застосує свої професійні навички у військовій службі, адже отримав повістку до Збройних сил України. А здолбунівчанин Дмитро Оводюк демонструватиме професійні знання вже за новим місцем проживання.

Випускникам вручили свідоцтва державного зразка як підсумок успішного професійного навчання і старт нового «професійного марафону» (на знімку).

Діна МАЗУРКЕВИЧ.

Рівне.

Фото надані Рівненський ОЦЗ.