«Нафтогаз України» категорично відмовився виділити номінації за газ для «Рівнетеплоенерго», доки рівень розрахунків підприємства за блакитне паливо не перевищить 90%. Наразі він складає 89% – через борги за тепло рівнян (118 млн. грн), підприємств та установ (6 млн. грн), а також борги держави за різницю у тарифах (160 млн. грн).

Щоб перевищити поріг розрахунків у 90%, інвестор «Рівнетеплоенерго» Іван Надєїн дав особисті гарантії на суму 30 млн. грн. Лише після цього «Нафтогаз України» виділив номінації на газ для теплопостачального підприємства.

- Ми були за крок до великих проблем, їх поява – результат системної кризи у житлово-комунальному господарстві і безвідповідальності окремих споживачів, які не хочуть оплачувати рахунки. Але якщо ми хочемо, щоб житлово-комунальне господарство працювало як годинник, потрібно кардинально змінювати галузь, – наголосив Іван Надєїн.

Директор теплопостачального підприємства Олександр Корчинський підкреслив, що місто Рівне в останні роки не виділяє жодної гривні дотацій з місцевого бюджету на «Рівнетеплоенерго». Для порівняння: Вінниця заостанні два з половиною роки виділила 449 млн. грн.. дотації з міського бюджету, Львів – 343 млн., Одеса – 163 млн. грн..

Про це «ГУ» повідомила прес-служба «Рівнетеплоенерго».

Рівне.