Хмельницький міськрайонний суд звільнив мешканця Кам'янця-Подільського від кримінальної відповідальності за державну зраду. Як йдеться у матеріалах справи, навесні чоловік був проїздом у Макіївці Донецької області. На КПП "Новоазовськ" з боку "ДНР" його затримав співробітник прикордонної служби ФСБ, який запропонував здійснювати підривну діяльність проти України і виконувати поставлені йому завдання. Затриманий змушений був дати розписку про згоду на співпрацю з ФСБ РФ. Він мав збирати персональну і службову інформацію щодо співробітників УСБУ у Хмельницькій області. Та, повернувшись додому, проігнорував отримане завдання і добровільно заявив органам державної влади про нього.

Прокурор обласної прокуратури звернувся до суду з клопотанням про звільнення завербованого від кримінальної відповідальності, оскільки той не вчиняв жодних дій і добровільно заявив про отримане завдання. Суд звільнив його від кримінальної відповідальності і закрив справу.

Раніше так само звільнили від відповідальності жінку, котра за такою ж схемою мала збирати для ФСБ інформацію про співробітників обласного УСБУ та військовослужбовців окремого полку спецпризначення ЗСУ, що розташований у Хмельницькому. Але й вона відмовилася це робити і звернулася до УСБУ із заявою про цей факт.

Ірина КОЗАК.

Хмельницька область.

Фото з Інтернет-ресурсу.