На позачерговій сесії Житомирської обласної ради депутати ухвалили рішення направити звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2025 року. Під час бурхливого обговорення цього питання депутати облради наводили аргументи стосовно недоцільності запровадження ринку землі.

До дискусії долучився і народний депутат від округу № 63 Богдан Кицак, який повідомив, що фракція "Слуга народу" розробляє альтернативний законопроект про запуск ринку земель сільськогосподарського призначення, а також заявив: мораторій на продаж землі буде знятий незалежно від звернення депутатів облради. На таку заяву присутні відреагували вибухом незадоволення та криками "Ганьба!". Після тривалого обговорення депутати облради проголосували за звернення, у якому, зокрема, стверджується: "Країна в нинішніх умовах не готова до ринку землі ні в організаційному, ні у правовому, ні в економічному сенсі... Земля може стати заручницею спекулятивних дій, внаслідок яких буде зірвано злагоджену роботу агропромислового комплексу, що може вплинути на продовольчу безпеку і призвести до дестабілізації ситуації в Україні".

У зверненні депутатів Житомирської облради також зазначається, що згідно зі статтею 13 Конституції земля та її надра в межах території України є об'єктами права власності українського народу, тому питання про зняття мораторію на землі сільгосппризначення повинно виноситись на всеукраїнський референдум. Крім того, у зверненні пропонується розпочати широке публічне суспільне обговорення щодо запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення й враховувати низку положень під час розробки нових законопроектів.

Оксана ЛУК'ЯНЕНКО.

Житомир.