На базі Слов'янського полку Національної гвардії України для офіцерів-психологів військових частин Нацгвардії проводилися збори з підвищення фахової компетенції. Про це поінформували у відділенні інформації і комунікації Східного теруправління НГУ.

Вдосконалення психологічного забезпечення, відпрацювання єдиної системи планування, практичні заняття щодо вивчення індивідуальних особливостей призовників та обміну практичними порадами психологів - такі цілі стояли перед учасниками зборів.

"Проведення таких занять позитивно впливає на професійну підготовку психологів і дає їм можливість перейняти корисний досвід колег, поділитися власними здобутками та напрацюваннями", - зазначив офіцер служби психологічного забезпечення військової частини 3035 Руслан Калашник.

Своїми знаннями з військовими ділилися фахівці в галузі психології та педагогіки вищих навчальних закладів. Майстер-клас із проведення психологічного консультування військовослужбовців та членів їх сімей провів доктор психологічних наук, професор Павло Горностай.

Виконання завдань в екстремальних умовах накладає відбиток на поведінку військовослужбовців та впливає на їх психологічний стан. Отже, разом із доцентом кафедри прикладної психології Донбаського державного педуніверситету Тетяною Асланян та практичним психологом Ольгою Шевельдіною офіцери вчилися долати стрес і психологічні травми.

Фахівці громадської організації "Ліга офіцерів", які за підтримки Офісу НАТО в Україні працюють із військовослужбовцями - учасниками ООС/АТО щодо адаптації до мирного життя, також долучилися до участі у зборах. Вони провели тренінг для психологів щодо згуртування військових колективів, мобілізації внутрішньої психологічної готовності, навчання їх основних прийомів подолання дії стрес-факторів та саморегуляції.

Наприкінці заходу під час круглого столу психологи обговорили актуальні проблеми психологічного забезпечення та шляхи їх вирішення. "Вважаю, що мета зборів досягнута. Адже психологи змогли отримати нові знання та навички, що знадобляться їм у подальшій діяльності. Проведений обмін досвідом і практичними порадами також дозволили офіцерам підвищити свою фахову компетенцію", - зазначив начальник відділення психологічного забезпечення управління підполковник Олег Колісник.

Владислав ЛЕОШКО.

Донецька область.


На знімках: під час зборів військових психологів у Слов'янську.

Фото Микити ТАФІЙЧУКА.