Цього року у Львові найнижчий показник смертності дітей в Україні. Завдяки роботі працівників та покращенню матеріальної бази медзакладів місто за рівнем медпослуг наближається до європейського рівня. Якщо раніше смертність немовлят становила 6,3-6,5 на тисячу народжених, то за дев'ять місяців 2019 року - 4,3.

"Охорона материнства і дитинства завжди у нас була пріоритетною, - розповів начальник управління охорони здоров'я міськради Володимир Зуб. - Цього року до бюджету Львова закладено понад 100 млн грн на покращення матеріально-технічної бази медичних закладів. Майже 75 млн грн скеровано на придбання нового обладнання".

У місті щороку проводять поточні ремонти у пологових відділеннях та оновлюють обладнання. За останні роки тільки в пологове відділення лікарні № 3 інвестовано 8,1 млн грн за закупівлю обладнання та 3,1 млн на ремонтні роботи. Стільки ж коштів надійшло і в пологовий будинок на вулиці Мечнікова. Наступного року буде впроваджено низку проектів на покращення допомоги дітям і мамам.

У Львові до охорони здоров'я активно залучають також кошти спонсорів. Завдяки громадському бюджету "Дай немовляті шанс на повноцінне життя" придбано медичного обладнання майже на 3 млн грн.

Богдан КУШНІР.

Львів.


На знімку: у пологовому відділенні лікарні № 3.

Фото прес-служби міськради.