На знімку: американець Крейґ Ленґ під час судового засідання у Вінниці.

Крейґу Ленґу, колишньому військовослужбовцю американської армії, змінили запобіжній захід з домашнього арешту на тримання під вартою. Таке рішення ухвалив Вінницький апеляційний суд, із зазначенням про те, що воно не підлягає оскарженню.

Американець, який пройшов війну в Афганістані й Іраку, у 2015 році приїхав до України і вступив до лав "Правого сектору". Брав участь у бойових діях на Донбасі. Згодом підписав контракт із Збройними Силами України. Побрався з українкою, подружжя чекає на народження дитини.

Його заарештували у серпні нинішнього року під час чергового перетину кордону. Американець був оголошений у міжнародний розшук. Як стало відомо під час засідання, у США його підозрюють у подвійному вбивстві літнього подружжя.

- Інкриміновані Ленґу підозри, згідно з нашим законодавством, передбачають позбавлення волі, тому підозрюваний підлягає екстрадиції і видачі його правоохоронним органам США, - так заявляє прокуратура.

Адвокат американця Дмитро Моргун уточнив на суді, що насправді у матеріалах відсутній офіційний запит компетентного органу США. За його словами, є тільки дипломатична нота, а цього, стверджує адвокат, недостатньо для здійснення процедури екстрадиції.

Адвокат оголосив ще одне клопотання - не змінювати запобіжний захід стосовно підозрюваного. У вересні цього року Вінницький міський суд обрав американцю цілодобовий домашній арешт. За словами адвоката, Ланґ жодного разу не порушив вимог запобіжного заходу, хоча перевірки здійснювалися у будь-яку пору доби. Як стверджує Дмитро Моргун, у США на підозрюваного може чекати найсуворіший вирок - страта.

- Я приїхав в Україну, бо бачив, як на Майдані люди жертвували собою заради справедливості, - сказав на суді американець, відповідаючи на запитання судді про причину приїзду в нашу державу.

Підозрюваний під час засідання передав суддям книгу "Щоденник нелегального солдата", де йдеться про його участь у захисті України на Донбасі. Служителі Феміди одразу почали гортати сторінки.

Віктор СКРИПНИК.

Вінниця.

Фото з сайту VежА.