Виставка батька і сина - Володимира та Миколи Климковичів - триває в Закарпатському музеї народної архітектури і побуту. І викликає лише позитивні емоції й відгуки відвідувачів.

А ще ця експозиція вкотре підтверджує, що місто Ужгород зі своєю багатющою тисячолітньою історією, мальовничим ландшафтом, багатим розмаїттям культурних традицій та архітектурних стилів завжди було і залишається серед улюблених об'єктів творчого дослідження й захоплення як закарпатських художників, так і митців із-за меж краю.

Яскравим прикладом таких митців є Володимир Климкович, уродженець російського міста Кемерово, чия сім'я у 1948 році перебралася на Закарпаття. Професійний будівельник, не маючи художньої освіти і практики, почав малювати у 50-річному віці. Вивчаючи спеціалізовану літературу й практикуючи у розмаїтих живописних техніках та прийомах, обрав для своєї творчості чи не найскладніший та рідкісний на сьогодні жанр документально-точного міського пейзажу - "veduta", який зародився ще у ХVI ст. і набув популярності у Західній Європі, зокрема в Нідерландах та Італії.

- Основа творчості Володимира Климковича - міські пейзажі. Художник любить зображувати краєвиди Ужгорода, Карпат, а також міста та замки Західної Європи. Серед його полотен понад десятка картин, присвячені пейзажним сюжетам у стилі бельгійських, нідерландських та німецьких майстрів Лейкера, Сторка, Шютца. Вони створені з особливим авторським відчуттям. На цій виставці представлено 30 робіт ужгородської тематики, які раніше не експонувалися. На картинах зображено як сучасний Ужгород, так і його минула історія, - розповідає директор музею, кандидат історичних наук Василь Коцан.

Окрему частину експозиції становлять роботи сина - Микола Климковича. Він - представник закарпатської пейзажної школи. Твори вирізняються яскравою тональністю колориту, вільним мазком і різноплановістю композиції.

Три роботи на виставці представив й учень та послідовник Володимира Климковича Василь Парій.

Під час відкриття з вітальними словами виступали та ділилися враженнями від творчості авторів Василь Коцан - директор музею; Сергій Глущук - ужгородський художник-реставратор; Михайло Белень - доктор мистецтвознавства, голова Закарпатського осередку Національної спілки дизайнерів України.

Виставку можна відвідати впродовж тижня щодня, крім вівторка.

Василь НИТКА.

Ужгород.На знімках: роботи художників Володимира і Миколи Климковичів викликають лише позитивні емоції.

Фото надано музеєм.