У місті Горохові єпископ Луцької дієцезії римсько-католицької церкви Віталій Скомаровський освятив земельну ділянку на колишньому польському кладовищі, де збудують костел. Храм носитиме ім'я Владислава Буковинського - пароха луцького кафедрального собору Святих Апостолів Петра і Павла, в'язня радянських таборів, Апостола Казахстану, беатифікованого в 2016 році. Він стане першим в Україні костелом, присвяченим цьому блаженному.

Захід розпочався молитвою на розарії за всіх, хто спочивав на горохівському католицькому кладовищі. Після цього відбулися меса й обряд освячення місця під храм. Літургію зі своїм єпископом співслужили священники Луцької дієцезії: настоятель луцької кафедральної парафії та одночасно настоятель горохівської парафії, отець-канонік Павло Хом'як, отець-канонік Вітольд-Йосиф Ковалів, отці Роман Власюк і Марцін Цесельський. У месі взяли участь горохівські парафіяни, католики з Луцька та численна група паломників із Польщі.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, єпископ Віталій Скомаровський розповів про життя блаженного отця Владислава Буковинського, який об'єднував не тільки поляків та українців, а й німецький, російський, литовський, казахський народи, адже, перебуваючи у таборах, служив усім без винятку. Він мав можливість виїхати до Польщі, але без вагань після радянських таборів залишився в Казахстані, аби нести Боже слово і Божу любов в'язням і вигнанцям.

Завершуючи проповідь, владика подякував усім присутнім за молитву, а особливо горохівським парафіянам, які, попри всі утиски за часів радянської влади вистояли і тепер зводять власний храм.

- Тоді був час, коли святині зачиняли, а тепер, слава Богу, настав час, коли ми маємо можливість ці святині будувати. І ми хочемо дякувати Богові, що живемо в той час, коли святині будуються. Це час великої Божої благодаті. Не всім людям випадає в їхній долі взагалі можливість покласти цеглину в будівлю, де прославлятимуть Бога, - наголосив єпископ.

Після богослужіння отець-канонік Вітольд-Йосиф Ковалів подарував усім присутнім останню підготовлену ним книгу - "Дев'ятницю за посередництвом блаженного отця Владислава Буковинського". Вона вийшла трьома мовами - польською, українською та російською.

Довідково: в 1808 році графом Стройновським у Горохові був споруджений костел, який в 1950-х роках розібрала радянська влада. У 1973 році було ліквідовано і католицький цвинтар. Саме на його місці і буде зведено костел.

Максим СОЛОНЕНКО.

Волинська область.

На знімку: урочисте богослужіння проводить єпископ Віталій Скомаровський.

Фото з сайту "Monitor Wolynski".