У Рівному припинено діяльність міжрегіональної злочинної групи, до складу якої входили жителі Рівненської та Волинської областей, які займалась контрабандою прекурсорів з подальшим виготовленням метамфетаміну в нарколабораторії та його збутом наркозалежним особам на території України.

Встановлено, що ця група з чотирьох чоловік почала діяти з липня цього року. Організатор – житель Рівного, який раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за злочини в сфері наркобізнесу. До її складу також входило подружжя, яке займалось безпосередньо контрабандним переміщенням прекурсорів.

6 жовтня правоохоронці затримали подружжя контрабандистів на митному пості «Устилуг» Волинської митниці під час чергової спроби незаконного ввезення до України більше тисячі сто псевдоефедриновмісних пігулок «Cirrus», які дружина намагалась приховати під одягом. В той же час у Рівненському районі було затримано ще двох їх спільників.

Співробітниками СБУ задокументовано більше 10 епізодів контрабандного переміщення через державний кордон псевдоефедриновмісних пігулок, їх переробку та збут на території України. Загальна сума щомісячного незаконного прибутку від збуту партій метамфетаміну складала понад 1 мільйон гривень.

В ході санкціонованих обшуків за місцями проживання та підсобних приміщень фігурантів справи було виявлено підпільну нарколабораторію, прекурсори в особливо великих розмірах та розфасовану психотропну речовину метамфетамін.

На даний час в рамках відкритого кримінального провадження чотирьом зловмисникам повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених статтями 305 та 311 Кримінального кодексу України, а організатор затриманий в порядку ст.208 Кримінально-процесуального кодексу України.

Про це «ГУ» повідомила прес-група УСБУ в Рівненській області.

Оперативні фото.