10 жовтня 2004 року до енергетичної мережі було підключено наймолодший атомний енергоблок України – енергоблок №4 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС.

Пуск енергоблоку №4 РАЕС став вірним стратегічним рішенням, що сприяло потужному поштовху в розвитку та зміцненні економіки України. За 15 років експлуатації на енергоблоці втілено багато новітніх технологій. Цей енергоблок є пілотним із впровадження системи АСІКС, проведення інспекції ядерного палива за допомогою стенду Westinghouse, реалізації програми підвищення потужності енергоблоків РАЕС. Зокрема, наразі під час планового-попереджувального ремонту виконано роботи з модернізації для підвищення потужності енергоблоку до 101,5 відсотка – а це вагомий внесок у підвищення енергобезпеки та в підтримку енергонезалежності країни.

Цьогоріч енергоблок №4 РАЕС визнано кращим з культури безпеки на Х Міжнародній науково-практичній конференції з культури безпеки АЕС. А минулого року в рамках впровадження модифікованої технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом за технологією компанії Holtec International вперше у турбінному відділенні енергоблоку №4 було проведено вхідний контроль перевантажувального багатоцільового контейнера HI-TRAC.

Важлива також і соціальна складова, адже в рамках пуску енергоблоку №4 було виділено близько 65 млн. грн. на фінансування заходів соціально-культурного спрямування у Рівненській та Волинській областях. Завдяки цим коштам в місті-супутнику Вараш добудовано міський центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю та 72-квартирний житловий будинок, збудовано пішохідний міст через річку Стир, реконструйовано спорткомплекс РАЕС «Ізотоп» та автодорогу по вулиці Рівненська. До того ж, з пуском блоку підвищення потужності РАЕС майже на третину дозволило збільшити й виробництво електроенергії, що, у свою чергу, позитивно вплинуло на суму субвенції для громад зони спостереження.

Сьогодні надійна та безпечна робота енергоблоку є свідченням відповідальності та професіоналізму рівненських атомників. З нагоди відзначення ювілейної дати від дня пуску енергоблоку №4 РАЕС більше 20 працівників Рівненської АЕС буде нагороджено почесними відзнаками підприємства та Компанії.

Вікторія ЛЕОНОВА,
керівник прес-центру Рівненської АЕС.

Рівне.