Питання захисту учасників АТО постає все гостріше. Військові та члени їх сімей часто не поінформовані про свої права та процедуру їх захисту.

З метою координації зусиль структур району щодо забезпечення гарантій соціального захисту учасників АТО та прискорення соціальної адаптації демобілізованих військовослужбовців та осіб з інвалідністю до продуктивної зайнятості в Березнівській районній філії обласного центру зайнятості відбувся круглий стіл «Під одним дахом» для учасників бойових дій в зоні АТО.

У заході взяли участь: начальник відділу соціального обслуговування населення УСЗН Березнівської РДА Наталія Случак, головний спеціаліст персоніфікованого обліку УСЗН Березнівської РДА Наталія Крук, заступник начальника відділу «Березнівське бюро правової допомоги» Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлія Пахальчук, старший інструктор відділення рекрутингу та комплектування Березнівського райвіськкомату старшина Віктор Варшавський, начальник відділу активної підтримки безробітних Березнівської районної філії Рівненського ОЦЗ Світлана Юровська, демобілізовані військовослужбовці, учасники АТО.

Представник центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлія Пахальчук ознайомила присутніх з роботою цієї структури. Поінформувала про те, хто має право на безоплатну вторинну правову допомогу, куди необхідно звертатися за отриманням цієї допомоги, які послуги можна отримати в центрі правової допомоги, як швидко центр правової допомоги призначить адвоката, чи необхідно за це платити та у яких випадках у наданні безоплатної допомоги може бути відмовлено.

Фахівці ЦЗ розповіли про пільги та соціальні гарантії для учасників бойових дій, земельні та житлові питання, матеріальні допомоги та компенсації, ознайомили з можливостями безкоштовного навчання та санаторно-курортного лікування учасників АТО, а також надали інформацію про порядок подачі документів, необхідних для оздоровлення та професійного навчання.

Старшина Віктор Варшавський розповів учасникам заходу про військову службу за контрактом, умови укладання контракту та проходження служби, матеріальне та технічне забезпечення військовослужбовців, вимоги до кандидатів, ознайомив з вакантними посадами.

На заході презентували присутнім мобільний додаток «Довідник послуг та пільг учасника АТО», який містить пам’ятку учасника АТО, інформацію про пільги, можливу реабілітацію, правову допомогу, шляхи працевлаштування, телефони «гарячих ліній».

Світлана ЮРОВСЬКА,
начальник відділу активної підтримки безробітних Березнівської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості.

Рівне.

Фото надане РОЦЗ.