Кращі бізнес-проекти демобілізованих захисників держави у війні на Донбасі отримають фінансування Вінницької міськради.

Спершу військових навчать підприємницької діяльності у малому та мікробізнесі. Зокрема, основам планування, маркетингу, фінансування, управління персоналом, вмінню організовувати продаж тощо. Заключним етапом 2,5-місячної програми стане написання бізнес-плану власної справи. На кращі з них міськрада обіцяє заохочувальне фінансування.

- Тема адаптації учасників війни на сході була, є і надалі залишатиметься актуальною, - каже міський голова Вінниці Сергій Моргунов. - Роботу в цьому напрямку маємо проводити більш активно, якісно. Маю надію, що до неї долучаться представники громадських організацій і ми зможемо з часом говорити, що нам вдається допомагати ветеранам адаптуватися і знаходити себе у мирному житті.

Міський голова нагадав, що у Вінниці вже працює товариство для ветеранів АТО та ООС - ТОВ "Соціальне підприємство УВВ Інжиніринг". Виготовляють острівці безпеки, які встановлюють на вулицях обласного центру. У планах така продукція, як вуличні меблі, інші вироби.

Вінниця стала третім містом держави, де долучилися до проекту "Програма з підприємницької діяльності для ветеранів АТО/ООС". Заняття проводять викладачі Київської школи економіки. Програма організована спільно з представниками організацій-партнерів за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

- Ідея створення і реалізації такої програми виникла минулого року, - розповіла під час зустрічі з міським головою Вінниці представник Київської школи економіки Ольга Нагорнюк. - Раніше ніколи не працювали з такою категорією слухачів. Відверто кажучи, боялися це робити. Однак зараз маємо успішні історії і це додає бажання продовжувати роботу з метою поширення задуму на всі регіони держави.

Навчання для ветеранів безплатне, триває 2,5 місяця. Охочим долучитися до програми слід заповнити анкету на сайті https://kse.ua/ua/. Передбачена також співбесіда з майбутніми слухачами.

Віктор СКРИПНИК.

Вінниця.




На знімку: такі острівці безпеки виготовляють у Вінниці ветерани війни на Донбасі, які працюють у ТОВ "Соціальне підприємство УВВ Інжиніринг"

Фото з відкритих джерел.